Wpis z mikrobloga

Mirki, mam kilka pytań związanych z #biznes

1. Jeżeli potencjalna osoba fizyczna dysponująca jakimś kapitałem chce wziąć we franczyze (załóżmy) jakaś marke odzieżową, to jaki wkład finansowy musi zostać zainwestowany aby to wszystko ruszyło? Zaczynając od samego wyboru lokalu i wszystkimi opłatami z tym związanymi aż po zatowarowanie sklepu i umowy licencyjne.

2. W przypadku franczyzy również trzeba przedstawiać biznes plan czy po prostu jest to na zasadzie "wykładam pieniądze" i mam?

3. Zyski dla franczyzobiorcy mogą oscylować w jakich granicach? i czy opłata dla franczyzodawcy zawsze jest stała czy stanowi jakiś procent od sprzedaży etc.

#biznes #pytanie #franczyza
  • 8
@husaryn: Jest bardzo dużo takich ofert. Każda z nich to franczyza. Gdyby nie one pewnie już dawno by się wysypali z rynku. Poszukaj po sklepach odzieżowych online a się przekonasz, że większość z nich to takie własnie próby.

Jeśli znasz branżę to lepiej samemu zbuduj sobie ofertę z kilku producentów/dostawców. Ja mam tanią odzież reklamową, więc zawsze mogę coś wrzucić ;-)
@Nuncjusz_Praski: Wiem, że jest to ukazane bardziej szczegółowo w stosunku do każdej innej franczyzy. Ja tylko chciałbym się dowiedzieć z jakim wkładem własnym ktoś kto korzystał z franczyzy ruszył z biznesem. Poczynając od zakupu lokalu bądź wynajmu aż po te umowy licencyjne i wyposażenie sklepu, zatowarowanie. Każda franczyza w opisie dla franczyzobiorcy ma uwzględniony punkt wkładu własnego na poziomie 40 000 zł plus umowa licencyjna 10 000 zł jednorazowo. Wiadomo, kwota