Wpis z mikrobloga

Mirki, co robić? Przeprowadzam się do takiej tam kamienicy, gdzie nie było modernizacji sieci jeszcze robionej. I pani z #netia mi dzwoni i oferuje max 20mb/s w cenie 50mb/s (59zł za 6 miesięcy), super deal, a to z tego względu, że właśnie stare kable. Modernizacja "może będzie w przyszłości" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie #wroclaw Jedności Narodowej 170 więc nie takie zadupie.
Jakie mam opcje na kolejne pół roku, czy takie UPC lub jakaś "osiedlówka" byłaby mi w stanie lepsze warunki zaproponować - czy są oni otwarci na "robienie" takich modernizacji czy raczej dla jednego przegrywa nic nie zrobią?
Jest jakiś Mirek co śmiga na tych starych kablach? Jest to 20mbit w ogóle osiągalne?
#internet
  • 12
@radzik07: Netie masz po kablu telefonicznym, upc po koncentruku, osiedlówke po ethernecie.
Jak masz na klatce upc czy jakieś osiedlowe coś to to bierz, będzie lepsze niż netia po kablu telefoninczym.

A czy 20mbit będzie osiągalne to wszystko zależy od linii telefonicznej w jakim jest stanie i jak daleko do najbliższego dslama, może się spinać na 20, może na 15, 10,8,6.
@tomcio2002: upc nie działa po kablu telefonicznym, to sieć hfc, kładzie własne kabelki 'telewizyjne' i podłącza jest pod szafe do której idzie światłowód.
Jak nie masz infrastruktury upc w miejscu zamieszkania to niczego ci nie zaoferują.
@radzik07: Mam tą ofertę w bliskiej Tobie lokalizacji.Prędkość nie osiąga nawet tych 20mb/s, więc jeśli masz większe wymagania, to odpuść.Dla mnie jest to (prawie)wystarczające.Do tego Netia ma w ofercie pakiety tv, które są dla mnie mega opcją, więc poszłam na to.
@radzik07: Mnie od upc odepchną ich horizon(bardzo wiele nagatywnych opinii) oraz to, że jeśli chodzi o tv, to u nich albo masz full wszystko,albo prawie nic no i jest to zdecydowanie droższe niż w Netii.Ja się w cenie która podałeś załapałam jeszcze na giganagrywarkę, ale szczerze jeszcze ani razu jej nie użyłam, bo szkoda mi czasu :)
@kris007: ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja właśnie sobie zamówiłem UPC 120mb, zobaczymy co z tego będzie :) ogólnie ja z niewiedzy myślałem, że wszystkie internety idą na jednym kablu, netia upc itd, a że netię 50mb/s mam teraz i jestem zadowolony to myślałem, że też sobie na nowym ich neta wezmę, no ale żaden interes ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@radzik07: wina nie leży w starych kablach, problem jest z dostępnością technologii vdsl. vdsl nawet na kablu od żelazka, przy założeniu, że od dslama (centrali) nie jest dalej jak 1000m działa z prędkością ok 50mbit.