Wpis z mikrobloga

Machnąłem mapkę z największymi (moim zdaniem) możliwymi roszczeniami jakiś tam hardkorowych grup w krajach sąsiednich. Wybaczcie "ponglish" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- Granice Cesarstwa Niemieckiego moim zdaniem są bardziej popularne niż np. granica III Rzeszy i Generalnego Gubernatorstwa,
- Suwałki - Litwa kownieńska (międzywojenna) rościła sobie prawa do m.in. Suwalszczyzny,
- Jako że Alaksandr jest szalony to pomyślałem, że tereny z paktu Ribbentrop-Mołotow będą okej xD,
- Zakerzonia - dałoby się podciągnąć to i pod Lublin, ale tyle też starczy,
- Słowacja to wg. mnie miły kotek i by się nie srała, no ale może żyją tam jacyś nacjonalolo,
- Zjednoczenie Cieszyna, myślałem o całym austriackim śląsku aż po żywiec ale meh,

#historia #kartografia #mapy
przykrasprawa - Machnąłem mapkę z największymi (moim zdaniem) możliwymi roszczeniami ...

źródło: comment_xxOYhkkgG54hLJa4YIQEekarBvPpc61H.jpg

Pobierz
  • 8
@myzael: No właśnie jestem raczej przeciwny. Dlaczego? Bo wydaje mi się, że w mentalności takich niemieckich rewanżystów nie ma chęci na jakieś pasy graniczne.

A Galicję to prędzej bym zrobił osobną (tudzież dał Austrii, ale z nią nie graniczymi), bo nie dość że były to osobne królestwa (mówię o Galicji i Węgrach) to na dodatek jeszcze różnice wynikające z przedlitawi i zalitawi. Zbyt dużo kombinowania już z tymi Węgrami :)
@myzael: Niewiele osób wie, bo niewiele osób interesuje się historią harder. Ja od paru lat siedzę w mapach i jaram się jak dziecko jak coś fajnego znajdę i mogę narysować swój koncept :P A gdyby się uprzeć co do tego pasa, można by nawet wrzucić strefy okupacyjne Niemiec i Austo-Węgier xD

Powiem szczerze, że o Krakowie myślałem (obecnie zamieszkuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)), ale potem stwierdziłem, że