Wpis z mikrobloga

#mechanika #rower #slusarstwo #janusz
mam kłopot, postanowiłem wymienić korbę i support w rowerze, korba siedziała tam mega długo niekonserwowana, w żaden sposób nie chciała zejść przy użyciu ściągacza, więc szlifierka i uciąłem, wiem, głupie, okręcenie supportu też było problematyczne mimo posiadania odpowiedniego klucza, w żaden sposób nie chciał nawet drgnąć, wpadłęm na beznadziejny pomysł przecinakiem go ruszyć i i tak nie poszło, wygląda to obecnie jak na zdjeciach, ktoś ma jakiś pomysł jak to odkręcić aby uratować ramę ? rozwiercić czy co... :/
Pobierz tabarok - #mechanika #rower #slusarstwo #janusz 
mam kłopot, postanowiłem wymienić k...
źródło: comment_r8c8jVxRTde9dwRYsjSvry8ihCuEzSt3.jpg
  • 15
@tabarok: Najpierw odkręć z lewej strony (jest tam zwykły gwint) i wyciągnij to co odkręcisz. Potem cały suport z prawej strony odkręcasz(uwaga, tutaj lewy gwint). Ja używałem ponad metrowej rurki na klucz ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale jeśli klucz ci dobrze siedzi to lepiej udarowo młotkiem. I ostrożnie z przecinakiem z lewej strony, bo jak masz zwykły suport shimano, to ta nakrętka jest z plastiku. Z prawej
@tabarok: jaki masz klucz do suportu? ten gwint w osi suportu jest jeszcze sprawny?

miałem podobny przypadek, klucz w suport dokrecony śruba do osi żeby nie spadł. Tak siedzący klucz poszedł w imadło ( masywne, po dziadku ( ͡º ͜ʖ͡º) ) i krecilem całą ramą. było ciężko, trochę skrzypiało ale poszło.
@tabarok: Korby było odkręcić i zacząć jeździć. Sam miałem taki problem i właśnie po przejechaniu 500 metrów odpadły. A suport odkręcam metrową rurką i jakoś tam idzie.
@tabarok: Najpierw trzy razy sprawdź czy kręcisz w dobra stronę!

jeśli nakrętki suportu są stalowe to dla mnie ostatecznym rozwiązaniem jest przyspawanie dużej nakrętki (ok 40mm) i wtedy puszcza przy użyciu klucza płaskiego. Masz wtedy pewny chwyt plus rdza popuszcza od gradientu temperatury przy spawaniu. Zawsze wcześniej kąpie w WD, probuję wykręcić śrubokrętem i młotkiem itp. Bez skutku :) Spawanie nigdy mnie jeszcze nie zawiodło. W warsztacie samochodowym Ci pomogą za