Wpis z mikrobloga

a co jeśli @robertt1969 to wałek? Przecież nie można przyjmować pieniędzy na prywatne konto, nawet jak są one na kogoś leczenie. Zbiórki takie nie są legalne w stosunku do polskiego prawa. A co jeśli okaże się za jakiś czas, że to był wałek? Podobnie jak z tym #hurdur piekarzem, co bułki rozdawał za darmo biednym i niby skarbówka się o to do niego przywaliła, a on wylewał tu swoje smutki, a okazało się, że to krętacz i niedobry człowiek. #kiciochpyta #zawszenanie #afera #paulina
  • 12
@Omka: @robertt1969: Od 18 lipca 2014 r przelewy na konto przestają być traktowane jako zbiórka publiczna i nie trzeba dopełniać żadnych formalności, a taka wpłata będzie darowizną.

Jak podkreśla w specjalnym komunikacie Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, które przygotowało projekt nowej regulacji, zbiórki elektroniczne np. przez przelewy można będzie prowadzić bez dodatkowych formalności. W tym wypadku przejrzystość i możliwość kontroli zapewniona jest dzięki technologii (przepływ pieniędzy jest rejestrowany). Oznacza to, że
@Omka: ja sie zastanawiam tylko dlaczego nigdzie nie mogę znaleźć powiązania pauliny z fundacją. bo hipotetycznie mógłbym też zrobić akcje "zbieraj dla sta. wpłac kase na konto fundacji w z dopiskiem - dla sta LUB na moje prywatne konto i paypal ( ͡º ͜ʖ͡º) ). wiem, czepiam się ale z natury jestem nieufny.