Wpis z mikrobloga

@GloomySunday To ja odkopie jeszcze raz :) Czy f.lux da takie same efekty jakbym miał te soczewki filtrujące? Czy np lepiej będzie soczewki + f.lux/redshift? Robie przy kompie jakieś >10h dziennie, ale nie jestem grafikiem :)

Inna kwestia, może będziesz mógł mi pomóc: Wymieniłem niedawno szkła (właśnie na te blue zero, bo je zachwalali, a mi się męczą oczy i wysuszają) na mocniejsze niż mam teraz. Obecne noszę już z 5 lat.
  • Odpowiedz
przy korzystaniu z nich przy stałym noszeniu widoczne jest (i momentami przeszkadza) niebieskie odbicie resztkowe powłoki.


@GloomySunday: W sensie, że ja jako osoba nosząca je będę widzieć jakieś niebieskie odblaski?
  • Odpowiedz
@GloomySunday: A mam jeszcze pytanie: czy uważasz, że okulary z tym filtrem światła niebieskiego są dobre jako okulary do noszenia ciągłego? Ogólnie pracuję 8h na komputerze i niestety w czasie wolnym też sporo patrzę w monitor/telefon więc pewnie taki filtr byłby wskazany. Ogólnie trafiłem na taki post https://www.forum.optometria.info.pl/viewtopic.php?t=2176 i jestem zaskoczony treścią w niej zawartą. Ogólnie nie wiem jak na takie coś zinterpretować, bo raczej nie ma takich opinii więcej ale
  • Odpowiedz
@schreder: Ja zawsze zaznaczam, że są to soczewki specjalistyczne, przeznaczone głównie od pracy z ekranami a nie uniwersalne.

Największym źródłem (choć to nic dziwnego) "niebieskiego światła", które jest filtrowane przez tą powłokę jest słońce (to normalne). Ten zakres światła powiązuje się rzeczywiście z utrzymaniem prawidłowego rytmu dobowego (z czym przeszkadzają na przykład ekrany używane przed zaśnięciem), jednak diagnoza wystawiona przez lekarza opisanego w tamtym poście wydaje się być pobieżna i niekompletna
  • Odpowiedz
@GloomySunday pozwolę sobie jeszcze raz odkopać temat, może będziesz mi w stanie pomóc :) Kupiłam okulary z filtrem światła niebieskiego, ale nie jestem pewna czy wszystko jest z nimi ok. Przy patrzeniu w światło widzę niebieską poświatę (a w zasadzie dokładne odwzorowanie żarówki) oddaloną o kilka - kilkanaście centymetrów od źródła światła (zależnie od kąta patrzenia). Czy to jest normalne? Picrel (zdjęcie słabej jakości, więc kolor jest bardzo słabo odwzorowany, ale na
bluejeans - @GloomySunday pozwolę sobie jeszcze raz odkopać temat, może będziesz mi w...

źródło: comment_teUIvtwjRX23IPhbqGscArgtqwXfvIUa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@GloomySunday kolejne odkopanie :)
Pierwsza sprawa, nosze soczewki kontaktowe, ponieważ to dla mnie wygodniejsze, sporo uprawiam sportu. Poza tym mam sporą wadę, więc nie mogę wybierać dowolnych oprawek, bo szkła wychodzą zbyt grube.

Niestety w pracy siedzę sporo przy kompie, a po pracy na tel/znów monitorze. Pomyślałem że zerówkach z antyrefleksami i tutaj pytanie czy w takim przypadku tylko i wyłącznie ta niebieska powłoka? Będę tez po pracy w nich chodzić od
  • Odpowiedz
@GloomySunday: A możesz powiedzieć coś na temat tego?
https://www.kickstarter.com/projects/edugaya/barner-20-the-ultimate-computer-glasses?ref=4ksk4f&utm_medium=referral&utm_source=45.backer.camp&fbclid=IwAR1IoY1IqA7GmKCfhBnAnE867BFyPikFTpTUwYPhDKXLEHdkshKpXsUHpHw
Czy to sciema czy rzeczywiscie produkt ok?

Swoja droga, z tego c rozumiem, to te okulary powinno sie zakladac przed snem?
Jak mocno odbieda uzywanie takich okularow od uzywania aplikacji f.lux ktora redukuje niebieskie swiatlo?
  • Odpowiedz
@Kazadum: te okulary wyglądają po prostu na standardowe (choć materiał z którego wykonane są same oprawy nie jest może najbardziej uniwersalnym ale nazwa "poliwęglan" zawsze daje wrażenie tego, że są lepsze, zwłaszcza w akcjach typu kickstarter) z soczewkami z powłoką typu "Blue Blocker".

Kwestia "niebieskiego światła", nie jest do konca jasna w tym sensie, że jest za mało realnych badań, które potwierdziłyby w 100% skutki i korzyści jego ograniczenia. To co
  • Odpowiedz
@GloomySunday: mam ogromy dylemat. Gdyż w ostatnim roku moja praca przy komputerze trawa coraz dłużej, często ponad 10h pracy przy ekranie komputera/smartfonu. Zdecydowałem się na zakup okularów, u optometrysty dowiedziałem się że do pracy przy komputerze zalecane są szkła z filtrem światła niebieskiego, tylko że tutaj zastanawiam się nad odzwierciedleniem kolorów gdyż pracuję jako grafik i takie przekłamania w kolorach nie były by wskazane. Co polecili byście w moim przypadku? Okulary
  • Odpowiedz
@adi5497: W dobrym zakładzie optycznym będziesz miał mozliwość sprawdzenia tego, jak dokładnie ten filtr wpływa na odwzorowanie barw - zabierz ze sobą jakieś wydruki, tablet czy komputer i będziesz mógł sprawdzić. Odpowiednia korekcja pomoże w zwi.ekszeniu komfortu ale standardowa powłoka antyrefleksyjna wpłynie jedynie na komfort użytkownia okularów - komfort pracy z ekranami nie zmieni się.
  • Odpowiedz