Wpis z mikrobloga

@hellsmash86: a możesz mi podrzucić jakiś link do czegoś takiego? Chodziłem kiedyś po salonach optycznych żeby kupić jakieś do samochodu z polaryzacją i właśnie jakimś takim filtrem ale ceny były trochę zaporowe
@hellsmash86: Powłoka Blue Blocker służy do jazdy samochodem. Posiada widoczne żółte zabarwienie i bardzo mocno zmienia postrzeganie barw. Do pracy przy komputerze służą soczewki w mniejszym stopniu blokujące niebieskie światło (Blue Control, Blue UV itp.) w żależności od firmy blokują delikatnie inne zakresy jednak w dalszym ciagu zmieniają postrzeganie barw i ja nigdy nie polecam ich osobom pracującym z grafiką (sam mam kilka par różnych firm i najmniej postrzeganie barw zmienia
@GloomySunday, troszkę odkopię temat. Nie jestem profesjonalnym grafikiem, ale czasem bawię się w montaż filmów czy obróbkę zdjęć. Czy miałeś styczność z nowymi szkłami "blue zero", które podobno są bardziej zaawansowane i nie zmieniają aż tak bardzo barw? Zastanawiam się czy będzie mi to bardzo przeszkadzało czy jednak nie jest to aż taka duża zmiana i w gruncie rzeczy będzie ok.
@Dmnick: ta powłoka i to żadna nowość - w sensie dokładnie taka sama technologia jak w reszcie (jedyne co można zrobić to filtrować delikatnie inne zakresy światła widzialnego) więc może to po prostu w Shamirze nowość (ale nie pracuję na tych soczewkach więc dokładnie nie powiem.
Filtrując w ten sposób wpływa się na postrzeganie barw. Najlepiej pójdź do sklepu i poproś o ich przymierzenie (profesjonalne zakłady optyczne powinny mieć wzorniki tego
@GloomySunday: ja rowniez pozwole sobie odkopac nieco i zadac pytanie- czy do okularow do codziennego uzytkowania (praca przy komputerze, duzo przy ekranach, ale ponadto prowadzenie samochodu i normalne uzywanie na co dzien) warto dobrac filtr odcinajacy niebieskie swiatlo? z tego co zrozumialem zaproponowano mi soczewki hvl (czy to znaczy, ze to soczewki firmy hoya? podobno essiflora lepiej spisuje sie na co dzien z tym filtrem, ale nie jestem pewien firmy, uslyszalem
@Viking: HVL to powłoka HOYA - Hi Vision LongLife, czyli bardzo dobra i uniwersalna soczewka - bez filtra światła niebieskiego. Dostajemy od klientów dużo informacji, że powłoki z filtrem światła niebieskiego bardzo podnoszą komfort pracy z ekranami jednak nie są one rozwiązaniem uniwersalnym - zmieniają postrzeganie barw i przy korzystaniu z nich przy stałym noszeniu widoczne jest (i momentami przeszkadza) niebieskie odbicie resztkowe powłoki.
@Dmnick: to jest sponsorowany wpis, więc myślę że jest mocno naciągany - oczywiście kolor antyrefleksu może być inny niż niebieski ale dalej chodzi tutaj o filtrowany zakres światła widzialnego - jeśli chce się filtrować "niebieskie światło" to trzeba pozbyć się zakresu, który wpływa też na temperaturę - przez co w takich okularach staje się ona cieplejsza. Jest to nie do pominięcia :)