Wpis z mikrobloga

Jacyś fani ''Otchłani'' Jamesa Camerona z 1989 roku?. Mam nieodparte wrażenie, że ten film w Polsce nigdy nie zdobył uwagi na jaką zasługiwał (na filmwebie 23k głosów, a taka uprowadzona 3 ma ponad 50 tys.) do tego to jest kpina, że taka wizualna perełka nie doczekała się jeszcze wydania Bluray. #film #sciencefiction

Amerykańska, atomowa łódź podwodna zostaje zaatakowana przez tajemniczy, niezidentyfikowany okręt. Załoga podmorskiej platformy wydobywczej godzi się przeprowadzić oględziny szczątków rozbitego statku. Siła, z którą przychodzi im się zmierzyć na głębokości 6500 metrów, okazuje się być tak potężna, że może zniszczyć nie tylko nieszczęsnych śmiałków, ale cały rodzaj ludzki.
Pobierz WezelGordyjski - Jacyś fani ''Otchłani'' Jamesa Camerona z 1989 roku?. Mam nieodparte...
źródło: comment_dnXv8NMdwToOxrhjPHaORI5YjmtEU2uB.jpg
  • 9
Gdyby nie Otchłań nie powstałby Lewiatan, więc jak najbardziej.


@sejsmita: Akurat nie jest to najlepsze porównanie. Scenografią i klimatem odizolowania niemal dorównuje pierwszym częściom Obcego jednak mentalnie jest to ''Potwór z bagien''.
@WezelGordyjski: Uwielbiam "Coś", a "Lewiatan" jest jedynym filmem, który tematycznie się do niego zbliżył. Jasne, że przepaść między nimi jest ogromna, co nie zmienia faktu, że nic innego nie ma. Potem jest Deepstar Six i jeszcze jeden z tego roku, ale to już zupełnie inna bajka.
@sejsmita: Najbliżej do Otchłani dopłynął chyba ''Sphere'' z 1998 roku. A takich filmów średnio udanych jak Lewiatan jest całkiem sporo - Szczelina z 1990 roku, wymieniony przez ciebie Obcy z Głębin i pewnie znajdzie się jeszcze sporo VHSowych produkcji z konca lat 80 i początku 90 typu ''Lords of the Deep'', których bez pół litra nie idzie oglądać.

Jednak temat nie został wyczerpany i chętnie obejrzałbym jakiś wysokobudżetowy film o podróży
Pobierz WezelGordyjski - @sejsmita: Najbliżej do Otchłani dopłynął chyba ''Sphere'' z 1998 ro...
źródło: comment_HFP8u8rSTkzHPDC6GQfTOflzsMRZpGB7.jpg
@WezelGordyjski: O, "Kula" ma fajny klimat. A "Lords of the Deep" miałem na myśli pisząc: inny z tego roku. Film powstał pod batutą Cormana... pół litra bardzo na miejscu. :)

pewnie znajdzie się jeszcze sporo VHSowych produkcji z konca lat 80 i początku 90


Może źle szukałem, ale nic specjalnego nie znalazłem. Właśnie po "Otchłani" powstały 3 niemal jednocześnie i tyle. Gdzieś w latach 60. były jakieś historie o pseudo-atlantydach czy