Wpis z mikrobloga

Miałem dziś okazję przejechać się (jako pasażer) BMW M5 E60, ja #!$%@?, mirki, co emocje, to moje.

Ta bestia ma oryginalnie 507KM i 520 Nm maksymalnego momentu obrotowego, całkiem spore liczby, no nie? Na normalnym trybie auto jest całkiem żwawe, ale nie mamy do użytku całej mocy, która notabene musi być ograniczana, bo przy lekkim dodaniu gazu, auto automatycznie jedzie bokiem, dopiero przy włączeniu trybu M-Sport, nagle obroty auta się zwiększają i zaczyna się zabawa. Przyśpieszenie jest tak niesamowite, że ciężko to opisać, ta cała moc, która wciska cie w fotel jest także nie do opisania. Dźwięk silnika - jak odrzutowiec, 5 litrowy silnik V10 tego modelu, robi taki hałas... niesamowity hałas, który przeszywa całe ciało. Przy 250 km/h w kabinie nie czuć, że tyle się #!$%@?, ale za nami ciągnął się dźwięk startującego F-16, nie mówiąc już, jakie artefakty dostarczały moje uszy do mózgu, gdy auto wskakiwało na 7.5k obrotów w tunelu. Niemiecki autostrady pozwoliły na max 290 km/h (ogranicznik zdjęty), w tym momencie gdy spojrzałem na licznik, to się prawie obsrałem, jednak nie dałem tego po sobie poznać. Wiem, że to nie jest najszybsze auto na ziemi itd. ale to jak na razie, najszybsze, jakim jechałem i nie wiem, jakie odczucia mogły by dostarczyć auta, które są jeszcze szybsze. Masakra.

#samochody #motoryzacja #bmw
b.....S - Miałem dziś okazję przejechać się (jako pasażer) BMW M5 E60, ja #!$%@?, mir...

źródło: comment_YLKrBrDF8q86t0pV7v1yhS1x00dDF7Kn.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@botanicFTS:

przy lekkim dodaniu gazu, auto automatycznie jedzie bokiem


Bez przesady. Póki nie depniesz dość mocno, to te auta są wręcz nieprzyzwoicie proste do opanowania. Zresztą kontrola trakcji jest w tych samochodach dość restrykcyjna i bez zdjęcia wszystkich kagańców nie można sobie pozwolić na zbyt wiele.

Co do reszty zgoda, M5 E60 robi robotę.
  • Odpowiedz
@IlluminateEliminate: Uwierz mi, przy lekkim dodaniu gazu przy właczonym trybie M-Sport, auto automatycznie wskakuję na 4k obrotów, jeżeli ktoś dusi gaz według normalnych aut i chce po prostu żwawo przyśpieszyć (dlatego też nie ja jechałem), o to mi chodziło, po prostu czuć tą mega różnicę. Do tego na skrzynie w M-Sporcie są inne przełożenia i auto bardzo późno zmienia biegi dając możliwość osiągnięcia wysokich obrotów, albo jak masz sekwencje na łopatki,
  • Odpowiedz
Miałem dziś okazję przejechać się (jako pasażer) BMW M5 E60, ja #!$%@?, mirki, co emocje, to moje.


@botanicFTS: może jestem jakiś dziwny ale czasami nawet gdy mam możliwość przejechania się takimi samochodami wolę odmówić bo wiem, że jeszcze długo (a najprawdopodobniej nigdy) nie będę w stanie kupić sobie takiego a co to za przyjemność z jednorazowej przejażdzki jako pasażer w porównaniu do posiadania takiego samochodu ( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz
@Keep_Calm: żeby #!$%@?ć
@xetrov: ja od bardzo dawna marzyłem, co by przejechać się jakimś fajnym autem, bo odkąd mieszkam w Niemczech, widzę ich tutaj tyle, że aż czasem czuję się taki biedny... mój znajomy mi to zaproponował, bo akurat dostali w firmie (notabene to nie było nawet jego auto xD) na przeróbki i testy i mogą nim naciulać 1500km w formie testowej :)
  • Odpowiedz
@botanicFTS: jakiś czas temu jeździłem nowym Lexusem ISF (nie ta klasa samochodów ale też fajny) i pomimo że samochód bardzo ciekawy to mocniej zapamiętalem jazdę pospolitym Megane RS Trophy, bo to drugie jest w moim zasięgu, jakoś wtedy mocniej to na mnie działa. Z jednej strony to dobrze, a z drugiej nie.
  • Odpowiedz
@xetrov: Co do Megane RS, jechałem, krótko, ale jechałem za kółkiem Focusa RS i ci powiem, że tyle mocy w tak małym autku robi dwukrotnie większe wrażenie, niż 500KM w takiej kobyle, jaką jest M5 :D meganek też dużo tutaj jeździ, bardzo młodzi ludzie tym #!$%@?ą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@botanicFTS: no ta Megane zrobiła na mnie takie wrażenie że już byłem dogadany na nówkę tylko że w międzyczasie trafiło się V6 na które polowałem od dawna, ale prawdopodobnie w tym lub kolejnym roku Megane dołączy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niby to tylko ośka ale wrażenia są naprawdę niezłe a utrzymanie tego nie kosztuje jakichś kosmicznych pieniędzy.
  • Odpowiedz