Wpis z mikrobloga

@cierpkiezale: Są automaty, które robią color match, ale często zdjęcia są tak mocno obrobione za pomocą wielu narzędzi kolorystycznych i maskowania poszczególnych z nich, że często pojawią się artefakty lub niedokładne przeniesienie ich na twoje zdjęcie.
@cierpkiezale: Już bez przesady. Większość rzeczy "kolorystycznych" uzyskuje się na krzywych w PSie i czasem tylko na zmianie warstwy. Do tego wystarczy rozkład kolorów z RAWa na histogramie. Ogólnie duża część krajobrazów i zdjęć portretowych jest obrabiana metodą dodge&burn i wtedy żaden program ci tego nie wykaże, bo to są elementy, które się obrabia selektywnie. Dlatego nie rozumiem skąd ta agresja w Twojej wypowiedzi.
@kropkanienawisci: po 1. nie agresja tylko irytacja bo po 2. gadasz od rzeczy z tego względu, że pisałem od początku o rawie, obróbce w wywoływarce rawów jak acr, podkreśliłem, że chodzi o podst. obróbkę przy wywoływaniu A NIE w psie, poza tym na siłę chcesz się pochwalić wiedzą (prawie każdy wie co to dodge and burn) niepytany a to już słabiutko.

Jak taki jesteś pewny, że to bułka z masłem to