Wpis z mikrobloga

Pytanie do specjalistow. Widzialem juz w wielu modelach nawet tych drozszych seiko czy to citizen (kwarc) itp ze wskazowka sekundnika nie pokrywa sie dokladnie z cyferkami... Z czego to wynika powiedzcie mi, nieprecyzyjna budowa czy samo sie przestawia?
#zegarki
  • 6
  • Odpowiedz
Jeśli to chronograf i duża sekunda startuje na zwołanie to można ustawić "pozycje zero" w dowolnym miejscu,a jeśli chodzi Ci o to, że w dowolnej pozycji zatrzymana sekunda nie zgrywa się z indeksem sekundowym na tarczy to jest to zwykły brak precyzji, kupiłem żonie timexa i też tak jest, #!$%@? mnie to niemiłosiernie :[
  • Odpowiedz
@supremin1: myślę, że to kwestia założonego na linii produkcyjnej marginesu dopuszczalnego błędu ustawienia mechanizmu względem tarczy, najwyraźniej nawet za 2 k nie pyli się z tym pieścić, zakładają sobie standard plus minus kilka stopni odchylenia i jazda, czas to pieniądz
  • Odpowiedz
@yjkis: to chyba objawiało by się w chodzie, a nie w pozycji wskazówki względem tarczy, zakres ruchu pozostaje ten sam, a zmienia się jego częstotliwość i to wpływa na brak dokładności wskazań w wymiarze czasu, a nie zakresu ruchu
  • Odpowiedz