Wpis z mikrobloga

Przyjaciele, czy filmy współgrające z #cardboard to po prostu filmy 3D ? Mam na oku kilka filmów, jednak z tego co widziałem to np. Na Youtube filmy współpracujące z cardboard są podzielone na 2 części (Odpowiednio na lewą i prawą stronę). Widziałem jednak screeny tych filmów 3D i tutaj filmy są też podzielone na 2 części, ale odpowiednio na górę i dół.

Jak wyszukiwać filmy do cardboard ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pozdrawiam serdecznie.

#pytanie
  • 9
@happyVR: ale oszukujesz.
@Marcinox:zabierz mu plusa za kłamstwa
Na vr też możesz sobie oglądać filmy 3D - jak najbardziej. Efekty są lepsze niż przy oglądaniu na kompie 2 obrazów(czerwonego i niebieskiego) bo tu obraz generowany jest dla każdego oka osobno i nie trzeba filtrów w postaci okularów.
Możesz sobie ściągnąć film taki 3D, do tego odtwarzacz (np Kodi)
Minus tego jest taki, że obraz jest dość mocno ściśnięty -
@gumis112211: filmy na cardboard to filmy 360 inaczej filmy sferyczne czyli nakręcone dookoła. Oczywiście, że możesz oglądać filmy 3D a nawet zwykłe filmy ale to chyba nie jest sens projektu cardboard i technologi #vr o którą tutaj się rozchodzi, prawda?
@happyVR: Nikt nie pisał tu o celowości cardboard czy technologii, lecz o "filmach współgrających" - jakkolwiek by to rozumieć. A na goglach takie.. współgrają więc wciąż uważam, że mój post jest poprawny.
Sensem projektu będzie to, co na niego zostanie wydane, nie ma ściśle określonej ścieżki rozwoju - wszystko zależy od pomysłowości twórców.
@Marcinox: i jak? oglądałęś coś?