Wpis z mikrobloga

Krakowskie Mirki i Mirabelki, gdzie byście polecali wynająć lub kupić mieszkanie żeby:

- nie było lasu 'dziesiątek' i tym podobnych paskud, preferowana niska zabudowa do 4 pięter
- nie trzeba było dowiadywać się która drużyna tu 'rzondzi' i zostawiać szalika odpowiedniej drużyny w samochodzie żeby nie było problemów z tajemniczymi rysami i urwanymi wycieraczkami (autentyk!)
- można było w miarę swobodnie wyjść wieczorem lub nocą na spacer
- z dwojga złego lepsze już osiedle emerytów lub sypialnia niż wieczna imprezownia, choć to już mało istotne
- było zielono i/lub blisko do parków, lasów czy innych zielonych terenów
- dojazd do centrum komunikacją miejską w jedną stronę trwał mniej niż godzinę
- smog jest wszędzie więc tego nie uniknę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Cena bez większego znaczenia ale fajnie by było zmieścić się chociaż w 7k za metr przy kupnie lub 3k przry wynajmie jakiegoś dwupokojowego ~50 metrowego mieszkania.

I bonus, agencji oczywiście chcę unikać, ale jest może jakaś w Krakowie która nie ma typowego agencyjnego (tragicznego) poziomu obsługi?

#krakow #kiciochpyta #mieszkanie
  • 22
  • Odpowiedz
@nikitaska: o tym nie myślałem, poczytam - dzięki.

punkt 2 to nie te czasy


@szarley: no fakt, to z samochodem było tak z 8 lat temu, więc do teraz pewnie się dużo zmieniło. Jak wygląda teraz sytuacja z przejechaniem centrum z południa na północ zbiorkomem? Pracę będę miał albo na Kazimierzu albo w okolicy Pachońskiego (Prądnik) i nie chcę znowu dojeżdzać do niej łącznie 3h dziennie jak w Warszawie (
  • Odpowiedz
@tHoePs: ja się już na tyle szykuję na Kraków że jeden samochód mam zarejestrowany na krakowskich blachach chociaz nigdy tam nawet nie był ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@idl3r: oj nawet nie pisz, tyle lat pracowałem ciężko żeby pracować zdalnie mogąc mieszkać na największym bieszczadzkim zadupiu a jak to osiągnąłem to jednak najprawdopodobniej będę się przeprowadzał do takiego Krakowa bo kontakty i rozwijanie firmy no i dziewczyna ma tam parę rzeczy do zrobienia ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale domek na pewno będzie, najwyżej zostanie mi mieszkanie pod wynajem w Krakowie ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@xetrov: a gdzieś w zacisznej wiosce pod Krakowem nie dało by rady - w zasięgu 20 minut od Krakowa (10 min na moto). A wieś jak wiesz - koszenie trawy i grill, a i auto bezpieczne :P Coś masz dużo czasu w tej firmie, żeś bordo :P a co za firma ;) ?
  • Odpowiedz
  • 0
@xetrov: jak chcesz blisko pachonskiego to polecam Zielonki i okolice. Na Glogera budują się małe domki MDM. Już w Zielonkach obczaj osiedle Jarzebinowka, Magnolie.
  • Odpowiedz
@idl3r: nie wiem czemu mam to bordo, czasami tylko napiszę jakiś komentarz. Firma to za wiele powiedziane bo to aktualnie tylko niewielka działalność, na razie szukam powoli odpowiednich osób do zatrudnienia bo tak to przez kilka lat pracowałem po ~16h na dobę, dopiero od może roku trochę zwolniłem.

Trochę obawiam się takiego rozwiązania bo gdybym miał mieszkać na wsi no to już gdzieś w górach (takie moje marzenie od dziecka),
  • Odpowiedz
@xetrov: może okolice Wieczystej, Ułanów? Za Rondem Młyńskim zaczyna się trochę kibolowato, ale to matecznik, więc jest bezpiecznie :D Wieczysta to emeryciarnia, centrum blisko, na Pachońskiego autem za 5-10 minut dojedziesz.
  • Odpowiedz
@pilot1123: 5 minut to chyba w nocy :) korkuje sie skrzyżowanie z Mackiewicza, czasem już przed estakada na 29-tego, wiec tylko to z 10 minut zajmuje.
Ale poza tym mieszkałem niedaleko i okolica fantastyczna, "wszedzie" blisko, zieleni też jest sporo.
  • Odpowiedz
  • 0
@xetrov: Przy Lema powstaje osiedle. Po drugiej stronie masz park bodajże lotników (ten przy tauron arena) a do centrum bliziutko.
  • Odpowiedz