Wpis z mikrobloga

Synek dobija moja i zony komórkę. Co zobaczy komórkę, to chcec ogladac koparki. Dlatego chcialbym "ukrocic" proceder syna i zainwestować w #raspberrypi 2B.
Przynajmniej nie bedzie mial garb...... poza ślepota ;)

Sporo juz poczytałem, co mozna z tym cudem zrobic. Niestety nie znalazłem odpowedzi na:
1. Jak działa Youtube? Widziałem ze Kodi ma wtyczkę.
2. Mam USB WiFi edimax ew-7722UTn v2, bedzie hulac?
2. Jak wyglada przeglądanie stron www? Jest to mozliwe w Kodi, OpenElec lub OSMC ?

Pozdro
  • 15
@avis21: 3.(2. ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) wpisałem w google: openelec web browser, google zwrócił chromium, więc chyba nie będzie problemu
Też planuję coś takiego, bo akurat mam malinkę(karty wifi jeszcze nie mam, ale myśle, żeby może dokupić router AP zamiast karty z wyjściem ethernet i będzie hulać), a przy okazji fajniej jest złożyć coś samemu niż kupować gotowca
@breja: Nie pierdziel glupot. Karta zaleznie od potrzeb moze kosztowac nawet kilka zlotych, sandisk 8gb klasa 10 kosztuje 20 zl, zasilacz z telefonu albo dowolnego urzadzenia z usb (np telewizor), Kabel hdmi 10 zl. I Rpi2 tez ciagnie bez problemu FHD. Jedyne co to dongle do wifi trzeba kupic ale op napisal ze juz ma
@Kryspin013: czyli 180+20+10 + zasilacz 30zł bo od telefonu jest za slaby daje 240zł :) tutaj za intela 4x1.8GHz 2GB DDR3 32GB SSD Windows 10 mamy 280zł :) oczywiscie jezeli ktos ma zamiar uzywac GPIO i cos na tym budowac to niech kupuje. Ale jezeli che przegladarki i filmow to sa lepsze rozwiazania niz malina
Nie wszystkiego sie dowiedziałem, Dziękuje wszystkim za odpowiedz.

@breja: do tego trzeba doliczyć jeszcze podatek 23%.
@mcibq: kolo na koncu tego linku odnosnie wtyczki - chomium , niezle sie #!$%@? i sie poddaje :) Chyli niby cis tam działa przegladanie www. A a jak, to jeszcze nikt nie potwierdził.
@Kryspin013: ta za 110 to nie wersja 2B.
@Drail: Dałbys rade wrzucić/podlikować filmik jak działa to YT ?
@avis21: Na androidze pobierasz yatse. Wchodzisz w aplikacje yt, wybierasz film i dajesz udostepnij i jest wybór udostepnij do media center, albo kolejkuj media center. A na PC, używam chrome i jest dodatek play to kodi, też wchodzisz na film i klikasz ten dodatek i leci
@Drail: Z smartfonem to jeszcze do łyknięcia, ale PC/Laptop definitywnie odpada.
A widziałam na YT opis instalacji Chromium Launcher jako dodatek w Kodi. Uzywasz/łeś tego?
@avis21: nie ogarnalem ze to nie z toba pisalem na privie. Ludzie na stronach typu Maliniwe Pi czasami tanio sprzedaja bo byl to niechcialny prezent albo szybko im sie znudzilo i wtedy mozna dosyc tanio wychaczyc. Ale mimo wszystko czesto to sie zdarza.