Wpis z mikrobloga

Halo Mirko! to znów ja i moje #chile :)
Zrobiłam kilka wstępnych rezerwacji, ale zastanawiam się czy ktoś z Was zna może jakieś tanie i lokalne noclegi w #patagonia
szczególnie chodzi mi o Punta Arenas i Puerto Natales. Mam na myśli jakieś schroniska czy prywatne miejscówki, których nie znajdę na booking.com/airbnb/hostelworld. I tak biorę ze sobą śpiwór, więc szukam tylko i wyłącznie ciepłego miejsca do spania. Strasznie słabo tam z #couchsurfing, dlatego pytam mirków spod tagów #podroze #podrozujzwykopem #amerykapoludniowa może ktoś był i coś kojarzy?
  • 26
@toziemniakizostaw: Kiedyś tak zrobiłem. W 1985 byłem w technikum, na początku wakacji pojechałem z rodzicami na wczasy do Bułgarii. Wróciłem i wymyśliłem, że skoro paszport jest ważny we wszystkich krajach socjalistycznych, to wybiorę się na Kubę.
Poleciałem Aerofłotem. Niestety samolot miał międzylądowanie w Kanadzie i wszyscy wysiedli. Nie wiedziałem o co chodzi, więc też polazłem i okazało się, że wszyscy chcą zostać uchodźcami...
Ja, niestety, wróciłem do Polski.
@toziemniakizostaw: W Puerto Natales spałem w "Hostal Bellavista Puerto Natales". Całkiem ok, fajny podróżniczy klimat. W Punta Arenas nie spałem w ogóle.

BTW. Jeśli zastanawiasz się nad "Marta & Magdalena Islands", to obczaj w jakim terminei są tam w ogóle pingwiny, bo ja w listopadzie widziałem może ze 100, a na wyspie powinno być ich 160 tysięcy (!). Mimo wszystko ciekawe doświadczenie (nie lubię takich wycieczek, ale ciężko się inaczej tam
@toziemniakizostaw: na Isla Magdalena skorzystałem z http://soloexpediciones.com/es/pinguinos-en-isla-magdalena/, wtedy było najtańsze. Ale ogólnie miałem ułatwione zadanie, bo mój znajomy chilijczyk wszystko negocjował ;-)

Jak będziesz miała jakieś konkretne pytania, to śmiało.

Na TdP czytałem, że jset podobno dużo szczurów i przegryzają namioty i śpiwory i warto wieszać jedzenie wysoko, ale ja nie spotkałem się z tym ani razu (może dlatego, że listopad). No i niektóre opisy odnośnie sprzętu, który jest potrzebny są
@KKKas: Dzięki! Hosta w Santiago mam ogarniętego, wystarczyło ~20 requestów i znalazłam! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale mam kilka pytań:

Odcinek Santiago - Puerto Montt planuję pokonać autobusem (12h...). Jechałeś może autobusem tak na dłuższe dystanse? Przeczytałam na różnych forach, że raczej bezpieczne, ale jeszcze Ciebie zapytam, bo trochę się cykam wrzucić mój plecak z całym dobytkiem do luku :<

a jak z samolotami? odlatywały Ci punktualnie?
@KKKas: ile kosztowała Cię ta wyprawa na pingwiny?
i jeszcze o nocleg w Torres del Paine. Czytałam już, że są różne "pola namiotowe". Ponoć da się w niektórych wypożyczyć namiot, słyszałeś może?
W Osorno planuję wejście na wulkan, popełniłeś może taką przygodę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)