Wpis z mikrobloga

CO naprawdę ogrzewa świat

Bardzo rzadki przykład bardzo udanego wykorzystania interaktywności grafiki. Wbrew temu co czasami można wyczytać w komentarzach, naukowcy pomierzyli jaki wpływ na obecne ocieplenie mają Słońce i wulkany i ten wykres umożliwia zapoznanie się z tymi pomiarami w miły dla oka sposób.

#nauka #liganauki #ligamozgow #gruparatowaniapoziomu #klimat #ciekawostki #mikroreklama
Sierkovitz - CO naprawdę ogrzewa świat

Bardzo rzadki przykład bardzo udanego wykor...

źródło: comment_DLaN02GAIJBFOmDMTNV9K4yp6MIAbrtP.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Sierkovitz: kolega mi mówił że jego uczyli na AGH (na więcej niż jednym przedmiocie) że wpływ człowieka na zmiany temperatury na świecie jest znikomy, i zalezy to od jakichś cykli i skala 100 lat jest za mała. nie znam sie na tym, stąd moje pytanie- źle go uczyli czy coś źle zrozumial? gdzie leży prawda xD
  • Odpowiedz
@NieBojeSieMinusow: Źle go uczyli. Co nie dziwi - AGH ma średni biznes w tym, że spalanie węgle jest szkodliwe. Obecne ocieplenie jest 20 razy szybsze niż to co znamy z zapisu geologicznego (wychodzenie i wchodzenie w zlodowacenia). Co oznacza, że ostatnie 50 lat to ocieplenie o tyle co naturalnie trwałoby 1000 lat... Poza tym - to co teraz się dzieje nie wpisuje się w żaden znany cykl - co troche
  • Odpowiedz
@Sierkovitz: PWr wiedzie prym, ale w chlaniu. Wiem co mówię, bo studiowałem tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
...i w elektronice, budownictwie itp. Ekologia to typowe dla UP. Oczywiście pomyliłem, siostra studiowała na UPrzyrodniczym we Wrocku.
  • Odpowiedz
Oczywiście pomyliłem, siostra studiowała na UPrzyrodniczym we Wrocku.


@push3k-pro: To duże propsy dla tej uczelni, dołączam się do głosów, że politechnikach jest z tym dużo gorzej. Na PW odrzucanie antropogenicznego charakteru globalnego ocieplenia jeszcze kilka lat temu było główną obowiązującą wersją, teraz powoli się to zmienia, choć nie bez oporu ze strony starszej części grona naukowo-dydaktycznego.
  • Odpowiedz
Na PW odrzucanie antropogenicznego charakteru globalnego ocieplenia jeszcze kilka lat temu było główną obowiązującą wersją, teraz powoli się to zmienia, choć nie bez oporu ze strony starszej części grona naukowo-dydaktycznego.


@BielyVlk: Mnie Warszawskie uczelnie kojarzą się z wariatami, także...
  • Odpowiedz