Wpis z mikrobloga

Pewnie część z Was czeka na jakąkolwiek naszą odpowiedź na ostatni wykop o nas. Oto ona (dlaczego spóźniona - w komentarzu).

tl;dr: Przepraszamy, opis, mówiący o przejaździe tylko dla mężczyzn powinien zostać zaakceptowany. Zadzwoniliśmy już do autora tego opisu, wyjaśniliśmy sprawę i go przeprosiliśmy.

Wersja pełna:
Funkcja "Tylko kobiety" nie jest przejawem dyskryminacji, tylko dodatkowym udogodnieniem mogącym poprawić poczucie bezpieczeństwa podróżowania dla płci żeńskiej - wprowadziliśmy ją do serwisu, wychodząc naprzeciw próśb użytkowniczek, które zgłaszały obawy o swoje bezpieczeństwo, dzieląc wspólny przejazd samochodem z osobami płci przeciwnej.
Dziękujemy za Wasze głosy w sprawie wprowadzenia opcji "Tylko mężczyźni" - zanotowaliśmy je i przekazaliśmy działowi technicznemu. Rozpatrujemy wszystkie pomysły i sugestie, które do nas spływają. Skupiamy się nad rozwojem platformy w wielu krajach i nad ulepszaniem wielu funkcji, w związku z tym nie jesteśmy w stanie na dzień dzisiejszy potwierdzić, kiedy i w jakiej formie będziemy taką funkcję w stanie wprowadzić. Zapewniamy jednak, że Wasz feedback jest dla nas bardzo cenny i to właśnie na jego podstawie dopasowujemy serwis do Waszych potrzeb.
Dobierając współtowarzyszy podróży mężczyźni również mogą decydować się na podróż wyłącznie z innymi mężczyznami. Można o tym wspomnieć w opisie przejazdu - opis, o którym napisał użytkownik Wiktor został niepoprawnie zmoderowany, za co przepraszamy - powinien był zostać zaakceptowany. Zespół moderujący skontaktował się już z Wiktorem i sprawa została z nim bezpośrednio wyjaśniona.

#blablacar #blablaafera #afera #oswiadczenie
  • 13
  • Odpowiedz
@BlaBlaCar: Dziwi mnie tylko to, że skoro zrobiliście "tylko dla kobiet", to czemu od razu też nie zostało zrobione "tylko dla mężczyzn". Skoro uważaliście, że, nie ważne z jakich powodów, taka opcja jest potrzebna dla kobiet, to czemu by też nie wprowadzić jej dla mężczyzn?
  • Odpowiedz
A teraz jeszcze tylko, dlaczego ta odpowiedź tak późno: siedzę na urlopie, a jestem jedyną osobą, która regularnie na Wasze komentarze tutaj odpowiada. Być może mało profesjonalne, ale są ku temu powody - pewnie po moim powrocie o tym podyskutujemy w zespole (dostęp mam nie tylko ja - żeby nie było, jednak wychodzi na to, że głównie ja piszę ;)).. W każdym razie, o tym, ze jest #afera, dowiedziałem się kilka
  • Odpowiedz
@BlaBlaCar: Nie jestem alfą i omegą, ale pomysł na globalną politykę BlaBla jest mocno krótkowzroczny, na czego dowody bez przerwy się pojawiają na wykopie. Rozumiem, że na zachodzie ludzie stwierdzą "pozytywna dyskryminacja" i może nawet mają rację, nie mi oceniać, ale w Polsce taki termin uchodzi za, krótko mówiąc, durny. Nie dla wszystkich, ale dla większości - a wydaje mi się, że tego typu aplikacje nie są dla określonej niszy, tylko
  • Odpowiedz
@Dziobak_Melciorek: O tym dyskusja była kilka tygodni temu i to osobny temat ( ͡º ͜ʖ͡º).

Możesz napisać, że chcesz jeździć tylko z osobami legitymującymi się polskimi dokumentami ;). A teraz przepraszam - nie będę w stanie odpowiadać na bieżąco, ale obiecuję zajrzeć i odpowiedzieć na więcej pytań jeszcze jutro. [Jacek]
  • Odpowiedz
@BlaBlaCar: Różne są preferencje co do współpodróżujących i dlatego myślę, że powinniście umożliwić dowolny dobór płci pasażera:
kierowca kobieta, pasażer kobieta
kierowca mężczyzna, pasażer mężczyzna
kierowca kobieta, pasażer mężczyzna
kierowca mężczyzna, pasażer kobieta

Z pewnością ilość zarejestrowanych przejazdów by wzrosła, a cena spadła.

  • Odpowiedz
@exdami: damage control to było, gdybym odpowiedział w niedziele. Ale ponieważ to była niedziela, osoba odpowiedzialna za wszystkich moderatorów miała wolne, a ja wyjechałem daleko z kluczykami do naszego wykopowego konta, pozostały tylko przeprosiny po fakcie ;). Ja tylko przypominam - opisy przejazdów w samej Polsce idą pewnie w dziesiątki czy nawet setki tysięcy miesięcznie, obrabia to kilkanaście osob, ktore tez sie mogą pomylić, a jednocześnie musza stosować sie do uniwersalnych
  • Odpowiedz