Wpis z mikrobloga

Czy ktoś używał żarówek o rzekomo białej barwie światła? Chodzi o zwykłe żarówki halogenowe H1 i H7 w moim przypadku. Widziałem też jakieś zamienniki z zamontowanym LEDami na tej żarówce (ale do tego to już w ogólnie nie jestem przekonany).

Jest w ogóle jakiś efekt w nocy i sens i tego używać czy dać sobie spokój i jeździć na zwykłych lekko żółtawych?

#pytanie #motoryzacja
  • 4
@Qubn: u siebie w aucie wymieniłem fabryczne żarówki na takie i moim zdaniem jest lepiej w nocy. Tam gdzie jest jezdnia pomalowana to lepiej odbijają światło oznaczenia poziome. Poza tym dla porównania jeszcze sobie sprawdziłem czy na prawdę na biało świecą w taki sposób że w jednym reflektorze zostawiłem fabryczną a w drugim tą "rzekomo" biała i również była różnica. Jak nie masz na co kasy wydawać w aucie to kup
@Qubn: Jeżeli myślisz o czymś takim jak philips night breaker czy tungsram megalight ultra 120 to całkiem dobrze to świeci. Tutaj biała barwa światła jest właściwie lekko żółtawa w odbiorze. Ja jeżdżę na tungsram megalight ultra 120 i jestem bardzo zadowolony nawet w deszczu na mokrym asfalcie jest całkiem spoko widoczność. Nie wiem jeszcze jak z trwałością bo póki co żarówek używam od 6 m-cy.
Jeżeli jednak myślisz o czymś takim