Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki siedzące w temacie #arduino, mam dziwny problem. Zaopatrzyłem się ostatnio w tego klona Uno, oraz masę pierdół typu diody, czujniki i inne ciulstwa. Naparzam różne tutoriale - do tej pory szło gładko. Ale dziś napotkałem mega frustrujący problem.

Przy wgrywaniu szkicu na płytkę dostaję errora. Najpierw myślałem, że zyebałem coś w kodzie albo w połączeniu. Po sprawdzeniu wszystko było dobrze - wystarczyło, że kazałem ponownie wysłać szkic i przeszło.
Problem w tym, że error lubi sobie wrócić - i nieraz dopiero po 5tym razie znika.

I teraz najśmieszniejsze. Podłączyłem czujnik temperatury i napisałem odpowiedni kod, żeby odczytać z niego wartości. Trzy razy próbowałem wysłać - za każdym razem error - dołączam screeny z 3 prób.
Zmiana kabla USB nie pomogła. Dopiero kiedy oznaczyłem kilka linijek kodu jako komentarz (//) udało się wysłać.
Najzabawniejsze jest to, że następnie usunąłem znaczniki komentarza i bez żadnych zmian wysłałem szkic.
I przeszło. Nosz kuźwa loteria jakaś...

Co robię źle? Czy to może być wina płytki? Z góry dziękuję za pomoc ;)
Pobierz pafkoo - Hej Mireczki siedzące w temacie #arduino, mam dziwny problem. Zaopatrzyłem s...
źródło: comment_8SYDLLAAY6Di4IWjxaBLrEJtVk43zieB.jpg
  • 15
@michal0007: trzy różne już próbowałem, problem nie ustępuje. Błędy przy wgrywaniu i jakaś totalna kupa na monitorze portu szeregowego, totalnie dziwne dane podaje.
Any ideas? Na pewno to nie wina płytki?
Wołam ponownie #arduino i #elektronika - ma ktoś jakiś pomysł?
@pafkoo: kabel usb inny zobacz ,podobno czasem przez usb 3.0 są błedy. w menadzerze urzadzen po podlaczeniu mi pokazuje " USB-Serial ch340 (com10)" zobacz co tam pokazuje moze com jest za wysoki >10 zmien wtedy recznie
@michal0007: no właśnie bootloader raczej jest, bo płytka częściowo działa. Nieraz po kilku errorach wgra bez problemu - teraz już za każdym razem jest error. I szkice wgrywa jakby "częściowo" - to znaczy zamiast 5 diód zapala 4, dopiero po ponownym wgraniu 5. Albo na porcie szeregowym na podawać temperaturę z czujnika, to czasem normalnie idzie, a czasami po 3 dobrych odczytach wywala 5 linijek dziwnych znaczków... Masakra jakaś