Wpis z mikrobloga

#zdrowie #medycyna #pytanie #ama #oswiadczenie
http://www.wykop.pl/link/2699043/ama-chory-na-wzw-c/
Są tu pewnie jakieś mirki, które pamiętają moje ama...chciałbym was prosic o trzymanie kciuków, bo bardzo możliwe, że do końca miesiąca dostane leczenie z nowymi lekami z USA + interferon, i ma być to w 90% skuteczne. (dziś rano mam dzwonić i się dowiedzieć) Jeżeli się wyleczę to jakieś 5 lat + na koncie :)
  • 9
@pepone: To zależy od genotypu, na ogół teraz ma się stosować Incivo (telaprevir) + Victrelis (boceprevir). W trakcie badań opracowywanych jest ponad 30 różnych terapii, zależnie od stanu zwłóknienia wątroby pacjenta i uwzględniając czy przechodził już leczenie z niepowodzeniem czy jest leczony pierwszy raz. Ja będę miał terapię 3 raz i będzize ona się składać z nowych leków w postaci tabletek wyżej wymienionych + maxymalna dawka interferonu (pegintron).
@panjan1111: Są wszystkie leki jakie można znaleźć. Tyle, że trzeba na nie sporo czekać w kolejce (chyba, że stan jest na tyle poważny jak mój to czeka się trochę mniej). Nie mam pojęcia bladego, jakie są wszystkie rodzaje tych leków, mnie interesują tylko te na mój genotyp w moim szpitalu, który dzięki bogu dość szybko zaopatrzył się w te leki bo na genotyp 1 i 2 terapie trwają już od tamtego