Wpis z mikrobloga

Siema mirunie. mam problem, jestem laikiem jeżeli chodzi o Photoshop. Potrzebuję dobrze wyciąć jedną grafikę, a sprawia mi to sporo problemu. Nie chcę, żeby ktoś zrobił to za mnie ale byłoby miło jakby ktoś ogarnięty miał chwilę czasu i wytłumaczył mi jak to najlepiej zrobić. Po wycinaniu mam cały czas problem z krawędzami, są poszarpanie, nierówne. W załączniku grafika. Potrzebuje wyciąć hexagon, tak aby nie było żadnego tła.
#photoshop
źródło: comment_9uiEKAZBvpN0i9DUcZ6tdfHFJgmhEg6i.jpg
  • 15
@bronsonbourne: musisz stworzyć plik warstwowy - czyli kliknąć dwa razy na warstwę "background / tło" wtedy będziesz mógł zapisać plik z warstwami np. jako psd - a jak będziesz potrzebował do internetu to np. zapisać jako png.
Sprawa pikseli - poszarpanych krawędzi moze byc zwiazana z rozdzielczością
@bronsonbourne: Odpal sobie gimpa (bo jest to łatwiej tam zrobić) robisz sobie tzw. kanał alfa i zaznaczasz przezroczystość na kolor czarny. I gotowe. Dokładnie w PS nie pamiętam jak to wygląda natomiast w gimpie to jest minuta. Klikasz warstwa -> dodaj kanał alfa, a potem warstwa -> przezroczystosc -> kolor na kanał alfa. Wybierasz kolor Twojego tła. Mam nadzieję że nic nie pomieszałem. Daj znać jak poszło