Wpis z mikrobloga

Witam Mirki!
Przymierzam się do kupna laptopa: model Asus K501LX wersja z i7 i grafiką 4 giga.
Zamierzam go wykorzystywać do przeglądania internetu/sporadycznej gry w csa/nauki programowania. Chciałbym to wszystko robić na podłączonych dwóch monitorach.

I tu pytanie do Was, laptop ma tylko 1 port hdmi więc bym musiał zainwestować w stacje dokująca na usb 3.0. Zda coś takiego egzamin? Da radę zrobić żeby monitor był zamknięty i jako wyświetlacze służyły tylko dwa monitory? Czy ta specyfikacja zda egzamin do takich zadań? Jeśli znacie jakieś dobre i tanie stacje dokujące możecie podlinkować.

link do laptopa
https://www.asus.com/pl/Notebooks/K501LX/

#informatyka #komputery #laptopy #pytanie #kiciochpyta
  • 12
nie kumam ludzi ktorzy biora laptopa i podlanczaja monitor a co dopiero dwa jeszcze stacje no wiadomo mysz ale spoko klawa wbudowana no #!$%@?
@Slave85: Dużo zabieram ze sobą lapka do pracy i na 13 calach się męczę więc uznałem, że chce mieć to samo w domu i w pracy + dość wydajne a nie ciągle bawić się w migrowanie danych.
@MaddoxX1911: 950m
@czup: ok ale to nie mozna jakos zrobic tak ze stacjonarka sensowna w domu a okazyjne lap 13" w podroz? nie neguje ale robie w temacie i troche jestem przewrazliwiony jak ma przyklad ludzie wymieniaja stacjonarki na laptopa 17" i dolanczaja do niego peryferia tlumaczac sie ze maja malo miejsca w mieszkaniu
w takim razie odpowiem tak, taka stacja dokujaca ma wyjscie hdmi i dvi wiec spokojnie dwa monitory mozna podlaczyc wystarczy ustawic zeby po zamknieciu klapy laptop sie nie usypial czy nie zamykal i mozna pracowac na dwoch monitorach
@Slave85: To wiem, pytanie tylko czy laptop uciągnie np. cs na jednym monitorze + przeglądarkę na drugim. No i czy po zamknięciu klapy w lapku będą wykrywane tylko te dwa monitory tak żeby gdzieś mi kursor nie znikał na zamkniętym lapku.
cs jak bedzie chodzil dobrze to drugi monitor obok z przegladarka nie jest dla niego obciazeniem, po zamknieciu klapy matryca laptopa przestaje istniec i dziala tylko dwa monitory
@Slave85: Okej dzięki za info szkoda, że to niskonapięciówka ale wygląda na to, że lapek powinien spełnić moje oczekiwania. Jutro go kupie z możliwością zwrotu jedyny minus, że nie mam stacji dokującej, żeby przetestować dwa monitory.