Wpis z mikrobloga

@Daareek: NordVPN u mnie na Niemieckich serwerach miał prawie max u mnie - 50 Mb/s. Ogólnie polecam bo dosyć tani jest i polecany jeśli chodzi o prywatność.
@jurny_juhas: prywatny VPN to bardzo słaby pomysł. Pod IP twojego serwera jesteś tylko ty, więc nie zbyt trudno cię namierzyć, poza tym są jeszcze inne aspekty, temat rzeka. Ale oczywiście zawsze lepiej nawet tak, niż wcale.
@drwxr: wyglada fajnie, nastepnym razem sprawdze ich. Uzywales na jednym sprzecie czy kilku? Podlaczales klientem na urzadzeniach czy bezposrednio z poziomu routera?
@WasylSpalinov: Nie, jeśli VPN będzie poza wszelką jurysdykcją UE ;) Poza tym, trudniej jest wydostać logi od zagranicznego przedsiębiorstwa, niż od polskiej firmy (zwłaszcza teraz). Zobaczymy. Na oku mam na razie usługi w Rosji i Szwajcarii (ta druga współpracuje z UE jedynie w kilku wąskich obszarach). I mówię o prywatnym VPS w ramach którego działa prywatny tunel VPN.
@Daareek: Z poziomu panelu sieciowego na Linuksie czyli OpenVPN - gównonetia nie pozwala mi na ustawienie tego na routerze. Ogólnie nie używaj programów dostarczanych przez dostawców.
@drwxr: tak, tak. Na razie mam to tylko skonfigurowane z poziomu systemu, wolalbym z poziomu routera. Dzieki za NordVPN - zajebista pomoc techniczna. Koresponduje wlasnie z gosciem ktory zciagnal sobie manuala mojego routera i glowkuje jak to skonfigurowac :-) Jestem pod wrazeniem. Jak sie uda przechodze do nich... W IPVanish bylo kopanie sie z koniem ktory przysylal gotowce bez ladu i skladu podsuwane mu przez jakas appke do obslugi :-S