Wpis z mikrobloga

Śledzę sobie dyskusję w internecie na temat 500 zł na dziecko.
Jakie wnioski? Większość ludzi która zabiera głos nie ma dzieci i uważa, że beneficjenci tego projektu to wyłącznie samotne matki albo patologia.
Przy czym samotne matki to też patologia, bo się pewnie z kimś #!$%@? puściła na dyskotece to niech teraz ma!
Co wy ludzie macie w głowach :|

#500nadziecko #nobodykiers #pis #socjalizm #darwinizm
  • 13
@Fisek: ja mam 2 dzieci i uważam, że największymi beneficjantami tego programu będą patologie i polski monopol spirytusowy
na dodatek identyczne zdanie mają 2 moje znajome: jedna jest kuratorem sądowym a druga pracownikiem MOPS

UWAGA: nie czepiam się samotnych matek bo ta grupa jest bardzo zróżnicowana, jest tam i patologia ale duża część to po prostu kobiety, które inaczej pokierowały swoim życiem
@Fisek: xD dostanę 1000 zł i bardzo się z tego cieszę. Darmowy hajs. Tzn zabrany komuś, ale przecież mamuś i tatusiów to nie obchodzi, bo rodzicie te pieniądze dostają, nie ma znaczenia, że komuś one zostaną zabrane, nie? Jak masz dostać zabawkę to się cieszysz i siedzisz cicho gdy widzisz, jak zabierają ją komuś innemu.
Te pieniądze się nie biorą z powietrza, tylko z naszych portfeli, kiedy w końcu to ogarnięcie.
@Fisek: Chłopie, jesteś jak ta żaba co się powoli gotuje. Fakt, że są nakładane nowe podatki na grupy przedsiębiorców lub jest plan uszczelniania ściągania dotychczasowych podatków nie daje ci do myślenia, prawda? Że rząd szuka tych pieniędzy, bo trzeba je wcześniej zarezerwować w budżecie, mimo długów i masy innych zobowiązań.
Takie teksty typu "mi nikt nie zabrał" idealnie opisuje indolencje ludzi, którzy się cieszą z dostania do łapy pieniędzy. Was absolutnie
@Fisek: No nikt nie przyszedł i nie zabrał... ale coś ostatnio drożej w sklepach nie? Szef podwyżki nie chce dać.

Jak chcesz rzetelną i rzeczową analizę tego #!$%@? programu to obejrzyj sobie występ sejmowy szelkowego gościa w t-shircie od kukiza. Szkoda, że jedyne co zostanie z tego zapamiętane to ubiór gościa.
@Bierna: Dobra Ty, dzidzia ogarnij się xD

Przyjmij do wiadomości, że mam inne poglądy niż Ty, może więcej zarabiam i nie mam problemu z tym, że muszę gdzieś zapłacić więcej :)
Nie wiem skąd w was tyle jadu i frustracji :)
Moje pieniądze, moje!
Jak za wysokie podatki w Polsce to au revoir shoshanna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fisek: Ok, ty nie masz problemu z płaceniem więcej. Nie masz problemu z dostawaniem więcej. Nie liczysz się z tym, że ktoś nie chce płacić więcej i nie uważa radosnego rozdawnictwa za sprawiedliwe.
Przyjmuję do wiadomości twój egoizm, ale kompletnie się z nim nie zgadzam. Podatek to nie jest sprawa indywidualna. Chcesz dawać swoje pieniądze na cokolwiek, to dawaj, wpłać jakieś fundacji czy coś, ale nie zmuszaj do tego innych.
A
Nikt mi nie zabrał 500zł więcej. Ogarnij się xD

i

Przyjmij do wiadomości, że mam inne poglądy niż Ty,


To czy ci zabrali czy nie, to nie poglądy tylko twoja niewiedza. Rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy by ci dać. MUSI ci zabrać. I właśnie zabiera (podatek od marketów). A ty się cieszysz...

może więcej zarabiam i nie mam problemu z tym, że muszę gdzieś zapłacić więcej :)

Nie wiem skąd w