Wpis z mikrobloga

@BumbOlo: ale otchłań :-D Aż bym założył konto na FB żeby się pośmiać. Wklejcie mi może link bezpośredni do grupy to może będę widział wpisy - czasami da się coś poczytać.
  • Odpowiedz
@xSQr: @BumbOlo: Dzięki. Szkoda, że to wiedza dla wybranych ;-). Takie rzeczy nieodmiennie mnie bawią i jednocześnie przerażają. Musze sobie dawkować w kawałkach :-)
  • Odpowiedz
A tak oglądam filmik i pomyślałem sobie: a jak Ci geniusze tłumaczą telewizję satelitarną? Bo o GPS nawet nie pytam :-)
  • Odpowiedz
@BumbOlo:

słońce jest w ruchu, teoria heliocentryczna pada...


Najlepsze jest to, że teoria heliocentryczna nie mówi nic o poruszaniu się Słońca. Jest to tylko opis Układu Słonecznego z początkiem układu współrzędnych w Słońcu. Dzięki temu opis jest dość prosty. Równie dobrze można by rozpatrywać układ współrzędnych w środku Ziemii i wtedy Słońce byłoby w ruchu.
  • Odpowiedz
11 minuta filmiku: "wszystkie gwiazdy poruszają się wokół Gwiazdy Polarnej, która znajduje się dokładnie nad Arktyką". Eee, a Australia, Ameryka Południowa i większa część Afryki to spisek i nic tam nie ma? Bo tam Gwiazdy Polarnej nie uświadczysz za to wszystko krąży wokół Polaris Australis. Sterta bzdur do tej pory, ale tu pojechali naprawdę daleko.
  • Odpowiedz
@BumbOlo: Czyli według pomysłu Gośki, albo Maciasa (nie wiem, która osobowość była wówczas dominująca), w wodzie jednocześnie "nie ma grawitacji", bo ciągnie w dół, ale w momencie wyłapania zerowej pływalności, ta grawitacja się magicznie pojawia. Chciałbym zobaczyć, jak przepalają się jej/jemu przewody w główce, kiedy próbuje to wytłumaczyć. :D
  • Odpowiedz
@xSQr: Stary Testament był napisany symbolami i w taki sposób żeby był zrozumiały dla ludzi w tamtym okresie. Ci z tej grupy są #!$%@? tak bardzo, że mam nadzieję, że nie znam nikogo z nich. Dostałem raka, a mój rak dostał przerzuty, a przerzut zyskał nowego raka - wszystko to stało się, gdy zacząłem czytać ich "teorie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BumbOlo: Ta Gośka jest na tropie czegoś mówiąc, że nie ma siły grawitacji xD Jest tylko wrażenie siły pochodzącej od przyspieszenia układu odniesienia z Gośką w środku, poruszającego się po zakrzywionej czasoprzestrzeni.
  • Odpowiedz
@xSQr: to nawet wiedza o tym, że kąt padania równa się kątowi odbicia ich ominęła :-D Gratuluję siły woli w kopaniu w tych odmętach!
  • Odpowiedz