Wpis z mikrobloga

W czwartek idę na spotkanie które zaważy na mojej karierze. Nagroda główna to 150 000 euro na projekt, konferencje i publikacje naukową. Niby Pani ekspert z Brukseli zaopiniowała już wniosek i dała najwyższe noty ale i tak sie cykam. Tak więc trzymajcie kciuki mirki bo koordynacja projektu za ponad pół miliona zł na levelu 21 to chyba jakieś osiągnięcie.
#eu #projekty #pracbaza
  • 54
  • Odpowiedz
@Woojt92: Może i tak ale czasem badania socjologiczne mają sens mnie tam na przykład wytłumaczenie dlaczego ludzie głosują tak a nie inaczej mnie bardzo interesuje. I jest możliwe że jakieś badania nawet odpowiedzą na to pytanie.
Tylko jeśli to będzie prawda to politycy szybko schowają to opracowanie tak że diabeł ze świeca go nie znajdzie a autor będzie miał z głowy granty na dekadę co najmniej. I to w tym momencie
  • Odpowiedz
polacks bóldupią, a to znaczy że idziesz w dobrym kierunku :)

@Wilkudemoner: W 1939 "polacks" znacznie większy ból dupy mieli, więc najwyraźniej kierunek też był znacznie lepszy.
  • Odpowiedz
@Progresywista:

stadionów

Akurat stadiony powinny być finansowane przez prywatne konsorcja producentów paróweczek. Podobnie jak i cały sport i znaczna większość kultury (z wyjątkiem np. konserwacji zabytków - choć i tu nie jest powiedziane, że janusz biznesu nie chciałby sobie odrestaurować kamienicy i zawiesić na niej złotej tabliczki ze swoim nazwiskiem i gębą).
  • Odpowiedz
@AgresywnyKaloryfer:

Osz Ty złodzieju, paróweczki sprzedawać i wolny rynek budować a nie za moje pieniądze jakieś nauki robić.

Zbędna ironia. Wątpliwości przedmówców są zasadne, zważywszy na to, że większość grantów na polską "naukę" z eurokołchozu jest bezproduktywnie przejadana. A o sensowny rezultat trudniej niż o samca alfa na wykoparty. Nikt z nas w tej nitce nie jest idiotą i wszyscy wiemy, że badania nad ładnie brzmiącymi "nowymi kierunkami integracji ekonomicznej", "demokracją
  • Odpowiedz
@Progresywista: Gratulacje, chociaz trudno zaprzeczyc ze srodki unijne na szkolenia, konferencje, badania naukowe, daja duze pole do popisu dla cwaniakowatych pasozytniczych nierobow.
Napisz pls jak wygladala Twoja droga do pozyskania tej kasy. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Cała nauka opiera się na takich konferencjach i badaniach.


@Progresywista: nauka opiera się na opublikowanych pracach, z których coś wynika (najlepiej, jeśli coś realnego, co można jakoś wykorzystać).

Taki dajmy na to, Daniel Kahneman* do pracy potrzebował pokoju, papieru, komputera - a badania prowadził na grupach studentów / żołnierzy.
Ale fajnie się pije za państwowe pieniądze i jeździ po "konferencjach", gdzie można sobie posłuchać prelekcji, pogadać ze znajomymi, wieczorem napić się
  • Odpowiedz
Budowa sieci kontaktów zawodowych przez młodych ekspertów

(...)

oprócz akademików będzie można uczestniczyć w roli słuchacza


@Progresywista: Akademicy? Młodzi eksperci? Przecież 21 lat to 2/3 rok studiów, o młodych ekspertach czy akademikach można by mówić gdyby to była konferencja dla doktorantów przynajmniej.
  • Odpowiedz
@Progresywista: Jak już sam przywołujesz komunizm to mnie twoje badania nad "nowymi kierunkami integracji ekonomicznej i politycznej UE " okrutnie badania nad marksizmem i leninizmem przypominają.
  • Odpowiedz
@Progresywista: Gratki Stary, serio!

@reszta Czy Was juz do konca za przeproszeniem #!$%@?? Po jednym negatywnym wpisie pomyslalem sobie, ze koles śmieszkuje, ale jak scrollowalem w dol to sie zalamalem. Serio, Wykop albo przynajmniej Mirko (poza kilkoma perelkami) to siedziba polskiego internetowego #!$%@? z baza dowodzenia w Piwnicy Wykłętej. Miejcie Wy szacunek i godnosc czlowieka. Koles robi jakis projekt, staje na glowie by bylo wszystko pospinane, aby ludziom dogodzic, etc., a
  • Odpowiedz