Wpis z mikrobloga

Waszym zdaniem najciekawesze obecnie produkowane SPRZĘTOWE Synth, Automaty perkusyjne albo Grooveboxy. Można też po prostu podać rzeczy, które się chce kupić. #syntezatory #synthwave #produkcjamuzyki

Ja zaczynan:

Novation Circuit - wiem, że na to mnie stać i najpewniej GAS wygra ze mną. Brzmienia Novation fanem nie jestem, ale grooboxy wszelakie zawsze kochałem (zaczynałem od Yamahy DJXII :D)

Roland JX-DA - podoba mi się bo większość parametrów jest na panelu. Jest to też ciekawa hybryda analogowo-cyfrowa. Niestety poza obecnymi moimi możliwościami finansowymi.

Modularów i kokainy nie tykam ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 16
@VoltageControlled: Mam Volce Keys. W sumie najgorszy mój zakup :D Strasznie jej nie lubię. Nie sprzedaje tylko dlatego, że lubię gromadzić graty (nigdy nie wiadomo kiedy się przydadzą) oraz nie chce tracić na samej transakcji. Za to Volca Sample i Volca Bass klasa! ;-)
@ehhhh: Klasyka! Dla mnie lekko chłodne brzmienie. Mam Machinedruma SPS-1 MKII to razem z tym i Octatrackiem stanowili stare elektronowe TRINITY :D Teraz jednak Elektron inwestuje ostro w analog i jest analogowe Trinity.
@Adel87: ja jestem totalna ciota into synthy, w sensie abletona pykam już sobie tak jak chce, interesuje sie syntezą, ale nie umiem w analogi ;_; pierwsze zarobione pieanidze na muzyce wydam na jakiegos analoga albo dobry kontroler midi, jeszcze nie wiem
@bscoop: Dobry wybór. ;) Ja miałem go kupić, ale ostatecznie wybrałem Microbrute SE bo trochę taniej i jednak bardziej oldchoolowo. A do kwasów to z całego serca polecam Volca Bass. Fajny tani analog. Ja kocham za prostotę.
@Adel87: Tak się składa, że posiadam Volcę Bass. Jak na razie mój pierwszy i jedyny syntezator (w zestawie mam jeszcze Bossa DR660 i Rolanda U20). Jako zamiennik Rolanda 303 raczej średnio się sprawdza, ale da się na nim uzyskać te charakterystyczne "bąbelkowe" brzmienie, tyle że na wąskiej kombinacji gałek. Pomijając ten szczegół, to jest świetna maszynka, warta swojej ceny.