Wpis z mikrobloga

Na ile można wycenić poniższe szkody w bmw e61:
- przetarta w jednym miejscu uszczelka prawych drzwi tylnych
- zarysowania na relingu dachowym
- zarysowanie na "lotce" klapy bagażnika
- (chyba najgorsze) uszkodzenie mechanimu miękkiego samodomykania drzwi tylnych prawych
..?

Miałem na dachu antenę CB na magnesie, przewód wyprowadzony prawymi tylnymi drzwiami. Sama antena warta tyle co zwìędła leszczyna o podobnej długości, ale ktoś tak się z nią spieszył oddalić, że ciągnąc za antene wyciągnął 5m przewodu przez uszczelkę, która w miejscu tarcia się aż stopiła. Dodatkowo przewód (brudny i zapiaszczony, bo jego 5m zwój był ciągle deptany pod nogami przez pasażerów) przeszlifował reling oraz krawędź tylnej klapy na którym się oparł... aż sprawca dociągnął radio aż do krawędzi okna/drzwi, co dało opór i w końcu antenę urwał.


Pytam, bo mi niezbyt chce się kopać z #policja by stwierdzili że sama antena to 30zł warta i wykroczenie i niska szkodliwość i ścigane na wniosek poszkodowanego i w ogóle bez sensu... Ale dla samej zasady chcę dosrać jakiemuś chlorowi który sięga po nieswoje i niszczy

Samemu bym tą antenę wyrzucił juź dawno ale szkoda mi było bo do komunikacji między 2 autami na trasie wystarczała. Gorsza sprawa z tym mechanizmem dociągania drzwi, bo teraz nie chcą się już zamykać (dociąga je i w momencie gdy powinen zamknąć - odskakują)

#motoryzacja #samochody #patologiazewsi #bmw #likwidacaszkody #ukradli @Felonious_Gru
hrumque - Na ile można wycenić poniższe szkody w bmw e61:
- przetarta w jednym miejsc...

źródło: comment_ULErA6F9a8BHkg5DaAjTETFhwtVVh2U1.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@artur1792: no ale ile, w konkretnej kwocie,?
Do zgłoszenia muszę podać jakąs kwotę/wartość straty.
Podałem auto i model bo jak ktoś ma dojście do kalkulatorów szkód (jak mają ubezpieczalnie itp) to tam musi to wpisać. Bo np do kalkulacji szkody na nadkolu system pobiera z katalogu dla danego auta modelu itp zestaw czynności przy lakierowaniu typu "demontaż migacza, listwy, czegośtam, lakierowanie" i przy montażu zestaw np kołków czy innych elementów
  • Odpowiedz
@michaml9995: wiem że to guano, ale to samochód żony, na codzień normalnie cb nie potrzebuje ani nie używa, a pruć podsufitkę by dziurę w dachu machnąć i kabel przeprowadzić przez połowę tapicerki - dla 1-2 wyjazdów w roku i komunikacji na odległość wzroku - mi się nie chciało...
  • Odpowiedz
@hrumque: Bez wyceny rzeczoznawcy raczej ciężko określić straty, z opisu na szybko ja bym jakieś 1000-1500zł wpisał łącznie z robocizną, w końcu to lakierowanie, mechanizmy, uszczelki etc. a roboty z tym w #!$%@?
  • Odpowiedz
@Kejran:
@michaml9995:
@madafakerski_madafaker:
Ciekawostka prawna z policji: straty w ramach KRADZIEŻY liczą się tylko gdy są umyślne. Tzn w tym przypadku wartość anteny ukradzionej i ew. urwany kabel, a wszystkie inne zniszczenia nie zostały dokonane umyślnie (z świadomym zamiarem), więc nie liczą sie do klasyfikacji czynu wykroczenie/przestępstwo. Jedynie mógłbym ewentualnego sprawcę (jakby go złapali) sądzić cywilnie na własny koszt... gdzie jest marna szansa wygrania "bo jemu
  • Odpowiedz
uszczelkę bym gdzieś na zapasie znalazł jakby co. ;)


@madafakerski_madafaker: no tutaj nie sama uszczelka drzwi najbardziej ucierpiała, a uszczelko-ramka wokół tylnego okienka, pic rel.
Ale że "z tego się nie strzela" ani to nie zardzewieje, to wolę nie ruszać, niż robić cokolwiek - i jeszcze więcej napsuć zrywając tą ramkę, skoro jest fabrycznie zrobiona, nie cieknie, nie jest krzywo ani nic się z nią nie dzieje złego...
hrumque - > uszczelkę bym gdzieś na zapasie znalazł jakby co. ;)

@madafakerski_mad...

źródło: comment_ILVxphsJQJ09bj6Gl8MV1UFBKAABdZam.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Może teraz ta szkoda.nie ma dla Ciebie takiego znaczenia ale gdyby ktoś Co teraz uszkodził tylne drzwi/błonnik i loczyliby szkodę z OC to będą mogli ją zanizyc przez właśnie te uszkodzenia.
poza tym to tak się wydaje. tu ryska, tam wgniotek i jak sie tego uzbiera to po jakimś czasie auto wygląda jak ulęgałka.
  • Odpowiedz