Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuje pomocy. Mam rozjechaną śrubę imbusową 10mm. Jest już prawie okrągła. Przykręcona jest nią kierownica w moim mercedesie. Niestety nie wiem jak to odkręcić a muszę bo chce wymienić przełącznik. Męczyłem się z tym dzisiaj strasznie i nic. Wpadłem na pomysł żeby kupić dużego torxa i nabić, może coś pójdzie. I teraz moje pytanie do was. Odpowiednim torxem do wbicia w dziurę po 10mm będzie TORX T55 czy T60 a może jakiś mniejszy? Albo inne dobre sposoby żeby to odkręcić? #mechanika #pomocy #kiciochpyta #pytanie
  • 9
@maxprojekt: Kolega @Lotczyk: dobrze mówi, napchaj tam jak ci się uda ścinków z gumki recepturki i spróbuj włożyć mniejszy klucz, tarcie które powstanie może będzie wystarczające żeby obrócić śrubę - jeśli jest zapieczona użyj WD40, chyba że miejsce się nie nadaje. W ostateczności rozwiercaj - spróbuj wywiercić otwór np. 5,5 mm, wrzucić imbusa szóstkę do zamrażarki, odczekać, wbić w ten otwór, podgrzać i przekręcić - powinno puścić.
@Vein: Pewnie że lepiej, jak ktoś ma spawarkę, umie się nią posługiwać i chce mu się zabezpieczyć wszystko wokół żeby nic nie uszkodzić ... Sposobów jest milion, wszystko zależy od dostępności do śruby i od posiadanej narzędziowni