Wpis z mikrobloga

@krzys0000: Dzięki. Mam wrażenie, że w którymś z poprzednich języków co się bawiłem break działał tak jak contine, ale to może tylko moje #!$%@? xD Nawet w dokumentacji jest:

The continue statement, also borrowed from C, continues with the next iteration of the loop:


Jeszcze raz dzieki.
@Leinnan:
W Pythonie nie piszemy pętli w stylu z C:

for i in range(0, len(t)):
costam(t[i])

zamiast tego iterujemy bezpośrednio po elementach kolekcji:

for el in t:
costam(el)

jeżeli potrzebujesz indeksu aktualnego elementu wtedy używasz builtina enumerate, o tak:

for el, idx in enumerate(t):
costam(idx, el)
@Leinnan: a to czemu?

dla przykładu Twoja tablica:

for day in lesson_array:
for lesson in day[1:]: # nazwa tygodnia wmieszana w pozostałe elementy też jest niezbyt "pytoniczna"
# costam

Iterowanie po dowolnej kolekcji zwraca po kolei jej elementy, elementami mogą być też kolekcje.
Tutaj tylko uważaj ze słownikami, one też plują elementami po kolei, tylko kolejność zależy od hasha jaki ma klucz :)

lessonarray skonstruowałbym raczej w ten sposób:

lesson_array =
@Leinnan: tak, musiałbyś napisać od nowa część kodu. czytelniejszy kod byłby wtedy, taka dwuwymiarowa tablica krotek to średnie wykonanie. ja bym na twoim miejscu zdefiniował co najmniej klasę Day i utworzył obiekty w niej, np. wyciągając dane z pliku, jakbyś chciał to profesjonalnie zrobić to musiałbyś dodać jeszcze interfejsy, obsługę wejścia, wyjścia, klasy(klasę), ale oczywiście nie każe ci tego robić, tylko informuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)