Wpis z mikrobloga

O #!$%@? jak skislem właśnie oglądając fakty tvn. Pojechały jakieś 60cio latki do Meksyku i dziadek dostał udaru czy coś i leży teraz w szpitalu.
Szpital na ten moment wystawił rachunek na $105 tys a koszta dalej rosną bo samolot medyczny do Polski kosztuje 82 tys euro.

I w czym problem? Polaczki szukają pomocy w opłaceniu kosztów bo tyle nie mają i obwiniaja każdego dookoła o to.

Problemu by nie było, gdyby wykupili dodatkowe ubezpieczenie za... 90 zł.

Nawet mi ich nie żal.
#cebuladeals
  • 49
@Sicamber: No ale niby dlaczego ma wysyłać? Są kraje do których podróż niesie pewne ryzyko. To ryzyko nie jest uwzględnione w składkach płaconych w PL bo nie ma u nas pewnych rzeczy. Np jak ktoś jedzie do Somalii to ryzyko, że zostanie postrzelony jest wysokie. Jeśli ktoś jedzie do australii może go coś ukąsić na co surowica jest np 1000x droższa niż na polską żmiję zygzakowatą. I jak chcesz to pogodzić?
Nie denerwują Was czasem sytuacje, gdy:

-spalił się komuś dom, nie był w ogóle ubezpieczony - kraj pomaga (podczas gdy Ty sumiennie płacisz ubezpieczenie za swoje mieszkanie/swój dom)

-powódź - oczywiście domy niepoubezpieczane - kraj pomaga

-susza - oczywiście uprawy niepoubezpieczane - kraj pomaga

itp itd


To ja się pytam - po co ja mam płacić te wszystkie ubezpieczenia?

Sprawdź najpierw jak pomaga bo sorry wolę płacić ubezpieczenie niż otrzymywać pomoc od
@mateusz-zp: no to faktycznie jest to bardziej skomplikowane niż wygląda nie pierwszy rzut oka. co do ryzyka, też można powiedzieć, że jeden pije, pali, je niezdrowe jedzenie, a drugi uprawia sport, dba o zdrowie i dietę i dlaczego ma płacić takie same składki? wydaje mi się, że to jest istotą ubezpieczenia, że wszystko jest uśrednione i wszyscy płacą po 1000 zamiast co dziesiąty po 10 000.
Dużo tutaj rozmawiacie o cenach ubezpieczenia itp a wystarczy wejść na stronkę i sprawdzić:

1) podobno tu była wycieczka z biura podróży TUI -> wchodzimy na tui.pl -> wylot do Meksyku 21 lutego na tydzień - 6000zł.
2) wchodzimy na http://www.travelplanet.pl/ubezpieczenie-turystyczne/ -> wprowadzamy dane (czyli wycieczka do Meksyku 21-28 lutego), wybieramy na górze pakiet Diamentowy Plus (koszty leczenia i assisance 120tysEuro czyli około 135 tys USD) -> cena ubezpieczenia 140zł. Tak 140zł.