Wpis z mikrobloga

O #!$%@? jak skislem właśnie oglądając fakty tvn. Pojechały jakieś 60cio latki do Meksyku i dziadek dostał udaru czy coś i leży teraz w szpitalu.
Szpital na ten moment wystawił rachunek na $105 tys a koszta dalej rosną bo samolot medyczny do Polski kosztuje 82 tys euro.

I w czym problem? Polaczki szukają pomocy w opłaceniu kosztów bo tyle nie mają i obwiniaja każdego dookoła o to.

Problemu by nie było, gdyby wykupili dodatkowe ubezpieczenie za... 90 zł.

Nawet mi ich nie żal.
#cebuladeals
  • 49
@PMV_Norway: Oczywiscie, że warto. Jednak nie ubezpieczanie sie i ogolnie podejmowanie ryzyka zalezy też od sytuacji finansowej. Ja wiele razy w swoim życiu ryzykowałem by zaoszczedzic, zarobic. Czasem ponosiłem straty czasem zysk, nigdy sie jednak nie żaliłem gdy coś nie wypaliło bo wzialem pod uwage ryzko. Pozdrawiam fanatyka żeglarstwa :) Nie moge sie doczekac sezonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@adiqoo: Cześć, pozwolę się wypowiedzieć w temacie.

Nie ma co dyskutować na ten temat, rozwiązanie jest tylko jedno:
należy koniecznie wykupować ubezpieczenie dodatkowe.
Ubezpieczenie zawarte w cenie wycieczki jest podstawowe (z tego co pamiętam około 20tysEuro). Taki rachunek to można dostać za trochę bardziej skomplikowane złamanie nogi i pobyt w szpitalu.

Nie denerwują Was czasem sytuacje, gdy:
-spalił się komuś dom, nie był w ogóle ubezpieczony - kraj pomaga (podczas gdy
@Volki:

Widziałeś tę opaloną blondynę jak gadała na biuro TUI (tam kupili wycieczkę), że powinni obowiązkowo kazać wykupować takie ubezpieczenie? Jak nie widziałeś, to zobacz jeszcze raz.

Teraz to jeszcze skamlesz jak pies. Nic takiego nie powiedziała, a jedynie, że powinni pomóc.

Sam sobie oglądnij jeszcze raz.
http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/06-02-2016-rachunek-na-800-tysiecy-zlotych-za-leczenie-na-wakacjach-kiedy-uslyszalem-te-kwote-serce-mi-stanelo,1504248.html
@Sicamber: Polskie ubezpieczenie nie może działać za graincą z tego powodu, że pieniądze które odprowadzasz trafiają do Polski i tam zostają a nie do #!$%@? meksyku. Słowo klucz to RÓŻNE KRAJE. Nie widzę powodu dla którego jakiś meksykański Jose ma płacić za bezmyślność naszego Janusza.
@adiqoo: @FaktyTVN kłamią. (jaki zbieg okoliczności). Ubezpieczenie rozszerzone do Meksyku kosztuje 220 zł i to tylko do 60tys euro. Ciągle są do tyłu. Na tą kwotę to gdzieś pownie z 400 zł trzeba by wybulić. Takie ubezpieczenie ma 1% wylatujących.