Wpis z mikrobloga

Mirki robię pierwszy cydr.
Wciągu ostatnich paru dni widziałem jak ktoś to zrobił i mnie zaintrygowało (kupny jest.. drogi. 5 zł za 0,33 l..).
Mam drożdże winiarskie, butlę po 5 l wodzie, rurkę winiarską, 4 l soku z jabłek marki Riviva. Za pomocą gwoździa zrobiłem dziurkę w nakrętce, wsadziłem rurkę z jednej strony zalałem woskiem, z drugiej gumą do żucia. (Nie mogę znaleźć tego poradnika niestety, ale polecano tam tak zrobić.)
Pytam się czy coś z tego wyjdzie czy użyć profesjonalnego gąsiorka itp.
Czy pożywka dla drożdży jest konieczna, gdzie ją kupić i czy można ją zrobić samemu?
#cydr #cydrdomowy #gotujzwykopem #pytanie #kiciochpyta
  • 13
@Xarazix: Oczywiście, że wyjdzie, a pożywka nie jest konieczna. Produkt końcowy nie powinien być gorszy od sklepowych cydrów. Chociaż koneserzy pewnie będą twierdzić inaczej. Ale to jak z audiofilami, nie zainwestujesz w sprzęt, to przecież nie posłuchasz muzyki ;)
@Spearo: Tzn kupić więcej soku i jeszcze jedną butlę i robić na 10 l baniaku po 5 l ? Przypominam, że to pierwszy raz i mam tylko wiedzę teoretyczną. Czytałem też, że można całą paczuszkę ( 20 ml) i nic się nie stanie na taką małą ilość.
@Voyt17: Są nawet specjalne cydrowe (cydraskie?( ͡° ͜ʖ ͡°)), ale ponoć nie trzeba tych konkretnych.
@Xarazix: idealnie, chodzi o to, żeby do butli nie dostawało się powietrze. co do drożdży, nic nie zepsujesz, jeżeli dasz całą paczkę. jeśli ci się chce, to możesz nastawić więcej, rozmiar baniaka nie ma znaczenia.