Wpis z mikrobloga

Gruul nadaje się do mid-range Shamana albo taniuśkiego Control Warriora? Trafiło mi się w paczce i nie wiem czy pyłować, bo w sumie nie zbieram na nic specjalnego jak na razie. Móglbym ewentualnie drugi shadow form Priestowi zrobić, ale nie wiem czy to nie strata pyłu, bo od długiego czasu bardzo dobre gra mi się Shamanem, doszedłem nim do 14 rangi w styczniu a to już dla mnie coś.
#hearthstone
  • 13
@Finsky:

Za wolny. Aggro zniszczy Cię kilkakrotnie zanim będziesz miał możliwość jego zagrania. Dodatkowo wystarczy BGH i nic nie zyskujesz.

Jak na nic nie zbierasz to nie warto pyłować.
@ohiro: @MainstreamowyHipster: @Marcinox: w takim razie się zastanowię.

Wiem, że nie warto teraz nic robić praktycznie, ale ograniczam się do niekupowania GvG xD lecę po same paczki klasyczne, żeby mieć większość kolekcji na wiosnę, jak wyjdzie dodatek, bo klasyki są podstawą wielu decków. Np. takiego Variana Wrynna do Warriora, albo Al'Akira do Shamana wypadałoby mieć, podobnie jak Velen dla Priesta.
@Finsky: Wraz z nowym dodatkiem będzie nerf dla jakichś kart w klasyku. Niektórzy spekulują, że jedną z osłabionych kart może być BGH (który został stworzony, by ograniczyć gigantów, a rykoszetem oberwało się innym kartom). Dodatkowo mogą być też osłabione inne legendy. Jako, że Gruul jest uważany za słabego to raczej nie dotknie go karząca ręka Blizzarda, czyli relatywnie powinien trochę zwiększyć swoją wartość.
@bubr32: bgh nie jest uniwersalną kartą. Poprzez pojęcie uniwersalności rozumie się kartę, która pasuje do wielu decków i ma dużą możliwość zagrania, a BGH jest:
-niby jest w niezłej ilości hsowych deckow, ale bardziej jest to spowodowane obecnością booma, tak naprawdę nie wiem kiedy ostatni raz użyłem bgh na czymś innym niż boom
-Jest to sytuacyjny removal, zagranie go w tempo nie jest najlepszym wyjściem ze względu na dosyć słabe staty,
@antonio20: Jak możesz nazwać "uniwersalną kartą" kartę, którą ma tylko paladyn. BGH jest dostępny dla wszystkich i jako zabezpieczenie przed wszystkim co duże jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Mówisz, że jego jedynym celem jest boom ale często moje BGH lądują na mysterious challengerze, Alex, czasem ratuje mi dupę przeciwko rozhulanym bersekerem a wraz z abusive czy innym tanim buffem mogę nim zdjąć wszystko z atakiem 5 lub 6. Nie doceniasz tej karty.
@bubr32: Z kepperem to było tylko porównanie pokazujące "uniwersalną"kartę(czyli taką którą mozna zagrać w większości sytuacji) vs BGH który jest sytuacyjny i zalezny od mety. Z abusive sergantem jest dobry, ale jakie decki grają te combo? Renolock? ktoś jeszcze moze sobie pozwolić na trzymanie tych 2 kart w decku(albo innego dopaku)? Może zoolock, ale i tak nie każdy. BGH jest dobry tylko na bardzo duże kreatury, więc jest słaby vs aggro(rzucisz