Wpis z mikrobloga

Właśnie TVN wyemitował materiał o tym co robi Sieć Obywatelska - Watchdog Polska. Gdyby ktoś nie wiedział to jest ta bezczelna organizacja, która od prawie 13 lat pyta władze co robią, na co wydają nasze pieniądze i domaga się przestrzegania prawa do informacji. Ostatnio pytaliśmy o spotkanie Prezesa PIS Jarosława Kaczyńskiego z Premierem Węgier, co zezłościło posłankę Pawłowicz aż do hejtu na Facebooku.

W sądach byliśmy i wygraliśmy - z prezydentami, burmistrzami z całej Polski, wszystkimi partiami parlamentarnymi, prezesem TK itd. Wspieraliśmy działania w sprawie ujawnienia ekspertyz dot. OFE. Myślę, że nie przespaliśmy 8 lat.

Działam z tym stowarzyszeniem od 3 lat. Teraz wielu internautów nas pyta różnymi kanałami. Znam fejsy i twittery, więc odpowiadam na komentarze, aby wyjaśniać. Pomyślałem, że ktoś może mieć na mirko jakieś pytania do mnie, bo wiem całkiem sporo o pracy i finansach Stowarzyszenia.

W razie pytań - pozostaje do dyspozycji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#informacjapubliczna #watchdog #ama #rejestrumow #tvn #faktytvn #polityka
adam-dobrawy - Właśnie TVN wyemitował materiał o tym co robi Sieć Obywatelska - Watch...

źródło: comment_dstrgVzy2jxY60cXuts8ccVdzukNl5kt.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
Pomyślałem, że ktoś może mieć na mirko jakieś pytania do mnie, bo wiem całkiem sporo o pracy i finansach Stowarzyszenia.


@adam-dobrawy: jakie mniej więcej roczne przychody osiągali? Pochwalili się, że dostali 11 tysięcy w ciągu ostatnich dni, więc chcę sobie zobaczyć, ile to w skali roku dla nich.
  • Odpowiedz
@stekelenburg2: Pokazujemy na co dokładnie wydaliśmy środki z darowizn do 31 grudnia 2015 roku http://bip.siecobywatelska.pl/index.php?id=457&id2=383 . Są to głównie sprawy sądowe itd. bo w tym chcemy być całkowicie niezależni, a najbardziej niezależne są środki od ludzi.

Możesz też stowarzyszeniu przekazać 1%, więc pokazujemy dokładnie na co wydaliśmy pieniądze: http://bip.siecobywatelska.pl/index.php?id=459&id2=383
  • Odpowiedz
@Saeglopur: Na wykop pe el od 7 lat 11 msc () W pewnym momencie wymieniłem konto, bo zmieniłem też tożsamość, gdy zacząłem działać w jawności życia publicznego. Dlatego obecne konto tego nie odzwierciedla.

Nigdy nie miałem bordo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@adam-dobrawy: Nasuwa się pytanie co rzeczywiście robiliście przez ostatnie 8 lat i czy planujecie wzmożyć swoje działania w stosunku do nowej opcji politycznej i czy dostajecie obecnie większe dofinansowanie niż wcześniej (jakaś kasa od KODU? Lisa? Merkel? No i jakie są wasze osiągnięcia związane z bardzo licznymi aferami finansowymi poprzedniej władzy (lista jest bardzo długa, a pieniędzy które zniknęły są niezliczone pudełka po butach, jak nie kontenery) Więc jakie osiągnięcia? Czy
  • Odpowiedz
@panjan1111: Nie działamy wobec konkretnej opcji politycznej. Od 13 lat działamy niezależnie kto jest u władzy z taką energią jaką tylko jesteśmy w stanie.

Osobiście nie zawsze znam kierownictwo urzędu, tym bardziej jaka partia poparła. Gdy kieruje sprawę do sądu, bo nie jest mi to potrzebne. Musiałem iść z połową rady ministrów do sądu o #rejestrumow . Wyroki wymienione w http://ochrona.jawne.info.pl/2015/05/11/mamy-prawo-wiedziec-o-publicznych-umowach/ http://di.com.pl/pani-premier-czy-ministerstwa-ujawnia-rejestry-umow-byla-petycja-teraz-jest-skarga-52740 a do dziś nie wiem która partia wtedy wspierała,
adam-dobrawy - @panjan1111: Nie działamy wobec konkretnej opcji politycznej. Od 13 la...

źródło: comment_exoKXyju1q6RpgRom5qXrmAtrN4q7uSu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@p4wl: Nie potrafię się odnieść do takich personalnych odniesień zbytnio.

Mielibyśmy nie realizować naszej misji, bo ktoś tam coś? Korzystamy z możliwych źródeł finansowania, które pozwalają realizować naszą misję bez zagrożeń. Jeżeli jeszcze ktoś będzie chciał wspierać finansowo jawność - jesteśmy otwarci. Może znasz kogoś?

Ja - w swoich sprawach - zawsze, gdy tego potrzebowałem mogłem liczyć na wsparcie Stowarzyszenia w szerzeniu idei jawności. Niezależnie jaki to byłby urząd, jeżeli sprawa
  • Odpowiedz
@adam-dobrawy: Gdzie tu są odniesienia personalne? Stwierdzam fakt: Pan Soros ostatnio często bywa tematem na wykopie, w tym na głównej. U Was jest zdecydowanie największym sponsorem.

Nic nikomu nie zarzucam. Po prostu dzielę się spostrzeżeniem.
  • Odpowiedz