Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam pewien dość duży problem, związany z komiksami.
Chciałbym w końcu zacząć je czytać, ale kompletnie i zupełnie nie wiem, jak się za to zabrać. Jestem na bieżąco jeśli chodzi o serial #theflash oraz obejrzałem część #arrow, ale The Flash mnie zdecydowanie bardziej wkręcił.
Lecz dużej części informacji nie wiem, co się tam dzieje, a chciałbym więcej poznać info.

Poza tym - jest też uniwersum Marvela, czyli uwielbiani przeze mnie Avengersi, Thor, Iron Man, Kpt Ameryka itd. I też nie wiem, od czego zacząć czytanie komiksów, jeśli o nich chodzi.
Chyba, że gra nie jest warta świeczki i po prostu doczytywać sobie część info na temat tego, jaki serial/film będę oglądać.
#pytanie #kiciochpyta #komiks #komiksy #marvel #dc #avengers
  • 34
@Mato: Jak czegoś nie wiesz to po prostu pytaj pod tagiem (tylko zakrywaj spoilerem), przynajmniej go ożywisz trochę. Ja chciałem coś poczytać, ale ostatecznie nie dałem rady, niezbyt mi podpasowały. Z DC możesz coś z new 52 poczytać, bo to niby restart taki serii.
@Mato: Czytaj cokolwiek, albo poszukaj sobie tzw. powieści graficznych (jednoczęściowe całości), jak już będziesz miał coś, to poszukasz sobie kontynuacji, albo wcześniejszych części. Poza DC i Marvelem warto tez zobaczyć sobie coś ze stajni Image komiks, albo europejskich, jak np. Incal.
@Feuforce: @Wiedmolol: Mam w opór pytań, jeśli chodzi o Kpt Amerykę chociażby (spoilery już leco ( ͡° ʖ̯ ͡°) ), także na tagu będę próbować.
Poza tym - dzięki za te linki, też skorzystam, chociaż nie wiem czy dam radę to zacząć od początku z komiksami.
@Mato: Jak lubisz avengersów i ogolnie całe uniwersum to polecam czytać poprostu główne eventy, w które zaangażowane jest całe uniwersum, które spokojnie znajdziesz na zatoce. Albo poprostu znaleźć jakiś reading order lub najlepsze historie danej postaci i się ich trzymać.
@Mato: Nie wiem skąd brać polskie komiksy z nieoficjalnej dystrybucji. Planów wydawniczych też Egmontu czy innych firm też nie znam.

W angielskie zaopatrzyć się dosyć łatwo z zatoki/kickassa. W formacie CBR - na komputerze polecam do czytania program CDisplay Ex, na Androida ComicRack
@zwany_kazikiem:
@MorDrakka:
@skaczaca_meksykanska_lama: na pewno na to spojrze, co mi podaliscie bo to mega źródło informacji.

Również całkiem sensowne jest wybranie sobie jednej postaci. O ile z DC będzie to w miarę proste, bo nie jest mi bardzo znane to uniwersum, to z Marvela gorzej, bo znam trochę więcej postaci. Akurat jak będę miał trochę więcej czasu to muszę to wszystko ogarnąć no i być na bieżąco z The