Wpis z mikrobloga

@Radzioo1: Lepiej późno niż wcale, ale uznałem, że warto odpisać. Mam dokładnie taki zestaw do LTE RBM i wszystko działa. Z tym, że ruter miał stary firmware i na początku nie czytało mi modemu. Po aktualizacji firmware wszystko ładnie działa. Koszt wyniósł; ruter używany - 90 zł, modem prawie nieużywany (z logiem play) 120 zł.
Najpierw zrobiłem testy ( ͡° ͜ʖ ͡°) z samym modemem i laptopem
@marek_g: Dzięki za odpowiedzieć! Ja już z LTE korzystam od roku, ale tylko w telefonie, a teraz postanowiłem zakupić cały zestaw do LTE (jako zastępczy internet domowy). Z tego co sprawdzałem to w pokoju obok mam do 50Mb/s pobieranie oraz jakieś 20 Mb/s wysyłania - więc całkiem sporo ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Jutro zamówię wszystko i powinno być cacy! Jeszcze raz dzięki za odpowiedź - pomogłeś :D
@Radzioo1: Proszę bardzo.
Ja u siebie w domu mam zasięg w zaledwie kilku punktach. Powiem Ci jeszcze, że w porównaniu do mojego telefonu (Xperia Z1) modem e3372 dużo lepiej radzi sobie z łapaniem zasięgu. Sugeruję narazie się wstrzymać się z kupnem anteny żeby zobaczyć czy sam modem wystarczy do LTE w twojej lokalizacji.
Jeszcze jedna sprawa o której wielu zapomina: jeżeli zamierzasz korzystać z darmowego LTE RBM podłącz najpierw modem do
@marek_g: Tak właśnie mam zamiar zrobić, że router+modem, a dopiero potem antenę. Powiem Ci, że ja dość blisko mieszkam od BTS'a max do 2km i do drugiego mam 3,5km (cudownie). A z tym ustawieniem na sztywno LTE to też już wiem, bo w RBM zakupuje pakiet transferu 25MB żeby uruchomić LTE, a nie mam zamiaru płacić więcej niż te 3 zł na miech (cebula w całym wydaniu ( ͜͡
@Radzioo1: To już co kto woli. Ja wybrałem RBM5, 2 zł drożej, większy pakiet, większe bezpieczeństwo (np. kto wie czy w nocy telefon nie zechce mi aktualizacji ściągnąć a ja aktywuję LTE od nowa dopiero rano). BTW za pierwszy miesiąc nawet nic nie płaciłem bo po doładowaniu za 30 zł dostałem 1 GB na miesiąc (teraz tylko pakiet cykliczny i mam spokój).
Co do modemu to sprawdziłem przed chwilą. Jest to