Wpis z mikrobloga

Jak mnie #!$%@?ą ci pseudopatrioci, którym wydaje się że coś znaczą, bo kilkaset lat temu armia husarii wygrała bitwę. Najlepsze jest to, że większość z nich nawet nie jest potomkami walecznych polskich rycerzy tylko chłopów, którzy w tamtym czasie większą wagę przywiązywali do tego, za którą redliną lepiej się wysrać i nie mieli bladego pojęcia co dzieje się na froncie. Teraz taki Janusz, takie genetyczne pokłosie brudnego chłopa całe życie #!$%@?ącego obierki ze świniami, dumnie podkręca wąsa okraszonego cebulą i smalcem, bo wydaje mu się, że nosi w sobie dziedzictwo husarzy i Sarmatów co to zwyciężyli pod Wiedniem. Nie #!$%@?, ten Janusz nosi w sobie dziedzictwo plebsu, którego sarmaci popędzali batem do roboty i który spał w jednym chlewie razem ze świniami. I dalej śpi i śni o wielkiej białej polskiej... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#4konserwy #neuropa #husaria #patriotyzm #pasta #gimbopatriotyzm
  • 12
@rajet: też mnie to bawi, ale obiektywnie patrząc Rzeczypospolita miała jeden z większych odsetków szlachty w społeczeństwie, w niektórych województwach sięgając nawet 15% całkowitej populacji, co w ogólności przekładało się na wskaźnik równie dobry co u Hiszpanów (~11%), zostawiając daleko w tyle Francuzów (~1%), Szwedów (~0.6%), czy Węgrów (~5%). Uwzględniając tendencje społeczne można przyjąć, że w XX wieku, zatem od dwóch pokoleń przed Januszem ludzie dawnych klas mieszali się w zasadzie
@zavalita: Ale tu nawet nie chodzi o to jakie jest prawdopodobieństwo dosłownego pochodzenia od szlachty czy husarii, bo w nowoczesnym społeczeństwie właściwie wszyscy mają prawo się utożsamiać z całością zjawisk, które ten naród kreowały. Tu chodzi raczej o tworzenie śmiesznej, wybiórczej wizji historii, uproszczonej, podanej w jakimś sosie pop, zupełnie tak jakby gdzieś w podświadomości przeciętny seba z blokowiska miał jednak zakodowane, że pradziadek, półanalfabeta chodził dosłownie srać za stodołę jeszcze
@rajet: Mam rozumieć, że dla Ciebie każdy, kto założy jakąkolwiek odzież o charakterze patriotycznym, to konkret? Przy okazji, skoro tak Cię drażni to, co inni noszą, pochwal się swoimi ciuchami, ocenimy ;)
Mam rozumieć, że dla Ciebie każdy, kto założy jakąkolwiek odzież o charakterze patriotycznym


@raper_z_arabii: na razie pomińmy co na ten temat myślę. Zajmijmy się lepiej tym po jaki #!$%@? mam dyskutować z Twoimi projekcjami i urojeniami? Czy w tej paście coś takiego padło, że próbujesz mi tu coś kompletnie bez honoru imputować? Czy może pasta uderzyła w stół, bo latach w szmatkach, na których banda cwaniaczków dobrze zarabia i nazywasz to