Wpis z mikrobloga

TLDR:
UPC drukuje hasła użytkowników do poczty w serwisie UPC i przekazuje je swoim technikom.

Przy wizycie technika (przedłużenie umowy i zmiana dekodera), na zleceniu, które miał ze sobą był login do mojej poczty UPC, a pod spodem wydrukowane moje hasło, które sobie ustawiłem kilka lat wcześniej (zmieniałem domyślne na własne). O jakiejkolwiek prywatności i bezpieczeństwie w przypadku poczty UPC można zapomnieć. Teoretycznie każdy pracownik UPC może mieć dostęp do skrzynek użytkowników. Napisałem do UPC w tej sprawie, czekam na odpowiedź.

#upc #internet #email #bezpieczenstwo #komputery
R.....n - TLDR:
UPC drukuje hasła użytkowników do poczty w serwisie UPC i przekazuje...

źródło: comment_Fw9rAuBW5zaUuI1LZTfcke89LBmYtJ4b.jpg

Pobierz
  • 15
@Rajhan: Taaa to ja Ci powiem więcej, że zbielejesz. jakiś rok temu zmieniałem hasło do poczty i zamiast przyjść normalny mail z powiadomieniem, że hasło zostało zmienione to PRACOWNIK UPC DO MNIE NAPISAŁ. Nie wiem czy coś się tam #!$%@?ło i ręcznie te hasła zmieniali czy co ale od tej pory nie ufam tej firmie - jesli chodzi o prywatność.
@Rajhan: Ta poczta jest dla emerytów, którzy oczekują, że pan technik przyjdzie i wszystko im ustawi. Nie obraź się, ale nie sądzę, żeby jakikolwiek świadomy użytkownik chciał z niej korzystać. Choćby dlatego, że w ten sposób wiąże się z operatorem i mocno komplikuje sobie ewentualne przejście do konkurencji, bo będzie musiał wszędzie zmieniać adresy email (i podawać znajomym).
@Rajhan: Te hasla sa potrzebne w procesie instalacji, wymiany lub instalacji urzadzenia, tak aby sprzet przypisal sie do Twojego konta (i powiazanego z nim maila na UPC, ktorego sila dostajesz przy usludze internetowej), byl widoczny w systemie i aktywny.