Wpis z mikrobloga

@ImInLoveWithTheCoco:

tak źle USA nie życzę i lepiej, żeby populistka Clintonowa dostała nominacje.

Co masz na myśli? Moim zdaniem nominacja Sandersa wyjdzie dużo lepiej dla Ameryki (i Polski również przy okazji), ponieważ największy elektorat czyli elektorat centrowy nie poprze go tak chętnie przez ten skrajny komunizm jak mógłby zrobić w wypadku Clintonowej, która jawiłaby się opinii publicznej jako bardziej zrównoważona niż kontrowersyjny kandydat republikanów ktokolwiek by nim nie był. A przy
@ImInLoveWithTheCoco: No tak, ale ja staram się myśleć realpolitycznie. Jeżeli wybiorą Clinton, to wtedy ona ma dużo większe szanse na wygraną niż republikanin (ktokolwiek by nim nie był, bo wszyscy popularni kandydaci budzą kontrowersje swoimi skrajnymi poglądami), a przy Sandersie tendencje według mnie byłyby odwrotne. Zatem jeżeli chcę, żeby wybrali republikanina to lepiej, żeby konkurował ze skrajnym komuchem niż z umiarkowaną miłą żoną byłego prezydenta ( ͡° ͜ʖ ͡
@Aerin: tylko cumplu Cruz jest z Tea Party, a to środowisko też uchodzi w USA za skrajne i kontrowersyjne i na serio- obejrzałbym z chęcią pojedynek Sanders vs. Cruz, ale nie wiem czy to by było na moje nerwy.
Chociaż i tak pojedynek Trump vs. Clinton i Sanders vs. Cruz zapowiadały by się miodnie.
@sermaciej: Ale jego postulaty i spoty wywołują skojarzenia ze słusznie minionym ustrojem, stąd takie określenie dużo bardziej do niego pasuje w porównaniu z jego przeciwniczka
Ale jego postulaty i spoty wywołują skojarzenia ze słusznie minionym ustrojem, stąd takie określenie dużo bardziej do niego pasuje w porównaniu z jego przeciwniczka


@Aerin: nie wywołują i nie pasuje, socjaldemokracja to nie jest komunizm (chyba, że dla przeciętnego rednecka, ale po takich nie należy spodziewać się wyjątkowo wiele), ile razy musi to być jeszcze napisane? Deregulacja całego Wall Street (która zaczęła się 30 lat temu za Reagana) w końcu musiała
@dzordzyk: Może w Tobie nie wywołują, ale mi takie obrazki jak poniższy kojarzą się z komunistycznymi plakatami propagandowymi tylko w wersji 2016 i nie tylko mi jak widać.
Co do kryzysu i jego przyczyn - dobrze wiesz, że to nie tylko wina "deregulacji Wall Street rozpoczętej za Reagana", a co do teorii skapywania - trudno, żeby działała w Ameryce, w której od jakichś stu lat nie ma kapitalizmu. Aczkolwiek zgadzam się,
źródło: comment_nWVSVDmo6ObkOX0Sgy3MY44e15KylMcJ.jpg
Służba zdrowia w USA to też straszny syf, którego przyczyną jest wiele państwowych regulacji.


@Aerin: dokładnie, np te, które wprowadziło Obamacare, prawda? Np. wprowadzenie zakazu odmówienia nowo-narodzonemu dziecku opieki medycznej z racji wrodzonej wady serca albo narzutek kilkuset procentowych. Albo np wprowadzenia zakazu odmowy ubezpieczenia komukolwiek z racji posiadanych "pre-existing conditions" (czyli, u Ciebie w rodzinie są częste zawały = pożegnaj się z normalną ceną ubezpieczenia jeśli nie całkowicie ubezpieczeniem).
Regulacje,
Nawet jeśli nie jest, to idealnie ilustruje poziom intelektualny jego elektoratu i postrzeganie przez nich rzeczywistości ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Aerin: ups, to co ma powiedzieć poziom intelektualny elektoratu Cruza, który jest (jak to dla R) niższy? Ała.
@dzordzyk: Bardziej chodziło mi chociażby o takie, które ze względu na walkę z dyskryminacją zakazują podwyższyć składek nastoletnim murzynom z gangów biegającym z bronią po ulicach przez co wszyscy muszą przepłacać za swoje ubezpieczenia.

Zejdź na ziemię i rozmawiaj o realiach, a nie o książkowych baśniach.

Ale Atlas Zbuntowany to Ty szanuj.
A tak na poważnie to właśnie Sanders wkłada ludziom do głowy bajki jak w spocie poniżej, że jak będzie