Wpis z mikrobloga

Mirki od #pcmasterrace potrzebuję legalnego Windows 7 pro na fvat do firmy.
Ktoś mi może wyjaśnić czym się różni zakup systemu z allegro za 150PLN od zakupu np. w x-kom za 650PLN??
Chodzi o to, że jedno jest na licencji oem a drugie box? Różnicę w licencjach znam.
  • 16
te z allegro to z dream sparka(uczniowie techinf maja za free wszystkie produkty microsoft oprocz office). Nie kupuj tego.
@kenguh:

Wersja OEM

Pakiet zawiera

Certyfikat COA / Naklejka licencyjna,z kluczem aktywacyjnym

Nośnik DVD MS Windows 7 Professional w wersji 64-bit

PARAGON LUB FVAT23%


w jaki sposób student wystawi mi fakturę vat i sprzedaje system OEM z naklejką??
@sebawo: Poszukaj więcej po tych tanich opcjach z allegro i zobaczysz, że w niektórych powtarza się informacja, że są to licencje odnawiana, np z utylizowanych firmowych komputerów, albo są to licencje odsprzedawane po raz drugi przez sklep - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania po raz pierwszy. Niby wszystko spoko ale podobno czasem bywają problemy z aktywacją.
@kenguh: Trzeba być ciulem żeby kupić albo próbować
@soqwd: nie #!$%@? glupot... dostalem dream sparka jako uczen technikum jako techinf i w momencie POBRANIA i PIERWSZEJ AKTYWACJI kod jest permamentny przypisywany do procka
@soqwd: tak, właśnie czytam i one wszystkie mają taką klauzulę. czyli jest to licencyjnie 'lewe'.
No to chyba nie pozostaje nic innego jak zakup oyginału za 6stówek, co podraża wartość zestawu o 25%...
Tak się zastanawiam skąd te firmy biorą te OEM licencje? niektóre zestawy są tanie jak barszcz, więc taka licencja nie może kosztować więcej niż 2stówki.
@soqwd: wiesz, nie chciałbym znajomkowi zrobić gnoju w firmie, każę mu kupić tą winde na FV, a potem ktoś się ma doczepić i firmę po sądach ciągać to trochę słabo....nie wiem czy mają jakieś audyty M$, firma nie działa w branży IT, nie wiem gdzie do tej pory sie zaopatrywali w kompy biurowe, ale podejrzewam że szefo jechał w miasto po sklepach i kupował gotowca z licencją OEM i był święty
@kenguh: Jest przypisywany do mobo, a nie do procka i zgodnie z tym jak działa DreamSpark powinieneś mieć możliwość dostępu do instalki i klucza przez 24 miesiące
Microsoft Windows 7 Professional with Service Pack 1 32/64-bit (English) - DreamSpark - Download Extended Access Guarantee (24 months) Extended Access Guarantee (24 months) - Included 24 months of access to your download and/or key. This does not extend the duration of time-limited licenses
naprawde sadzisz, ze nie ma cwaniakow co sprzedaja? u mnie w szkole opiekun DS mowil, ze juz jeden sie znalazl i musial placic kare jakas