Wpis z mikrobloga

#!$%@? mać.

Kto postanowił przetestować win10? No ja.
Kto miał zaszyfrowany drugi dysk w komputerze i NASa z backupami? No ja.
Komu #!$%@? cwel Windows postanowił podczas instalacji zaorać dysk i NASa, bo uznał, że skoro nie może ich odczytać to są "uszkodzone"? NO #!$%@? MI.
Kto będzie się teraz #!$%@?ł z próbą odratowania 6TB zaszyfrowanych wolumenów TrueCrypta z nikłą szansą na odratowanie czegokolwiek z ostatnich 2 lat z hakiem? No #!$%@? ja.

Microsoft cwel. Nigdy #!$%@? więcej windowsa.

#windows10 ##!$%@?
  • 113
  • Odpowiedz
@benethor: Trzymaj się cumplu. Ja jestem po weekendzie spędzonym na konfigurowaniu laptopa po jego przyjęciu. Obrazy pendrive ratunkowe (Windows nie potrafi zapisać iso na dysk, aby sobie potem wykorzystać, tylko wymaga pendrive), a potem LUKS & LVM z szyfrowanym /, /home i swap.
Teraz wszystko pięknie działa. Wszystko poprawnie przeniesione.
  • Odpowiedz
@KCPR: ano.

Status update: Nagłówki TC odratowane, ale systemy plików na wszystkich dotkniętych partycjach są uszkodzone. Przejrzałem dysk winhexem i odszyfrowuje się poprawnie. Teraz kwestia odzyskać pliki...
  • Odpowiedz
@adam-dobrawy: nie jest źle. Udało mi się odratować headery, udało mi się podmontować magicznie dysk tak, że się rozszyfrowuje. Udało się skutecznie odratować pierwszych kilka plików z najbardziej istotnego dysku.

Nadzieja jest.
  • Odpowiedz
@benethor: Masz zaszyfrowany dysk i używasz W10? Skoro szyfrujesz dysk to chyba nie chcesz żeby ktoś miał dostęp do Twoich danych/poznał je, czemu wiec instalujesz system ktory szpieguje do tego stopnia ze ma nawet keyloggera ktory przesyla do nich wszystko co piszesz?
  • Odpowiedz
@benethor: ja miałem to samo =) ssd i 2 dyski po 1 tb zaszyfrowane diskcryptorem. Podczas instalacji patrzyłem się z odległości 3 cm na monitor czy wykonuję operacje na dobrym dysku. Rantowałem o to bodajże w październiku. Co zrobił windows? #!$%@? mać, zainstalował się na ssd, zaorał jeden z hdd całkowicie i na tym zaoranym hdd jebnął bootloader. Od tego czasu podczas instalacji wyciągam kable ze wszystkich dysków oprócz tego na
  • Odpowiedz
@FikusnyMichalek: mogę ci potwierdzić, że nie pyta, instaluje się na wskazanym dysku i przy okazji rozpierdziela inny. Nie mam zamiaru jeszcze raz orać sobie dysków i nagrać ten proces żeby kogokolwiek przekonać, ale masz conajmniej dwie osoby z dokładnie tym samym schematem. Po prostu się nie pyta, wchodzisz na już zainstalowanym systemie do zarządzania kompem a tu z dupy ntfs w 100% pusty a po twoim diskcryptorze/vc/tc nie zostało nic mimo,
  • Odpowiedz
@Firenz: Może ziomeczki z NSA wkurzyli się, że tej używasz wersji trucrypta bez backdoor'a i Ci usunęli?

a tak serio: kompa mojego Ojca aktualizowałem z win 7 i nic na szczęście nie popsuł (jedna partycja była zaszyfrowana) ()

W każdym razie współczuje.

  • Odpowiedz