Wpis z mikrobloga

Po Waszych sugestiach, Mircy - oto finalna wersja Kaiju! ()

Właśnie uzupełniam bibliotekę standardową, a w ramach poprawek doszło między innymi komunikacja pomiędzy aplikacją Kaiju, a biblioteką załadowaną przez kod, a na dodatek działa już w shellu (chwilowo tylko linux, ale lada dzień i winda)! ^^

Jeśli miałbym jakoś określić Kaiju, to nazwałbym go JSem w wersji very very very strict, i właśnie dlatego mi go on zastąpi ( ͡ ͜ʖ ͡)

Repo jak zwykle tu: https://github.com/PsichiX/Kaiju (plik /test/test.kj pokazuje test funkcjonalności języka).
A teraz czas spać, #dobranoc! :3

źródło: comment_ceow0yoUkFEIqeDhlAq2wpvnBNoIDhDo.jpg
  • 25
@PsichiX: Masz gdzieś jakiś tl;dr jego cech albo różnic między nim a JS (skoro docelowo to jego ma ci zastąpić)? Bo póki co nie przekonuje mnie że żeby móc pisać w "JS w wersji 3(very) strict)" potrzeba stworzenia aż nowego języka .
@Maixior: wątpie skoro nie można używać < > != == itd :) od tego masz funkcje "lessThan" itd. Strzał w stopę. bo zamiast prostego if (i < 0) trzeba się napisać if (i.lessThan(0)).
@PsichiX: to duże doświadczenie dla Ciebie, tak trzymaj! Tylko proszę, ucz się na cudzych błędach! Gramatyka nie jest taka trudna, pisałem w swoim życiu 3 parsery i to nie taka wcale złożona sprawa. No i poważnie zastanów się nad nazwą, Kaiju brzmi ładnie ale ciężko go zapamiętać :)
@PsichiX: :3
póki co widzę takie rzeczy jak choćby destruktory (więc będzie też potrzebny jakiś runtime z czymś w rodzaju GC?) i jakąś przerażającą magię (#inject("movi :*$this->Array/___Data.___count $___ZERO"); - to coś w rodzaju ASM?)
@Marmite:
Ad. 1. żadnego GC - obiekty zarządzane w IntuicioVM są smart pointerami, czyli pamięć jest deallokowana wtedy, gdy już nie ma żadnej referencji na obiekt. Czyli nie potrzeba będzie nic więcej ponad to, co już jest (tak, tak. to wszystko już działa out-of-the-box) :3
Ad. 2. da, dyrektywa inject wstrzykuje kod assemblera maszyny wirtualnej. po stronie VMki nie istnieje żadna zahardcode'owana klasa. Wszystko da się rozszerzać i zmieniać wedle woli