Wpis z mikrobloga

Mirunie, zamówiłem sobie Xiaomi Redmi 3 za $150 jakiś czas temu od Goldwaya i niestety, pierwszy raz (a historia moich zakupów na aliexpress krótka nie jest) na nic zdadzą się moje modlitwy do matki boskiej bezvatowskiej.
W związku ze spadającymi cenami tych telefonów (można już je dostać za lekko ponad 500zł) oraz faktem, że po opłaceniu VATu za aktualne zamówienie przepierdzielę niezłą kasę zastanawiam się nad olaniem paki (czyt. zmuszeniem urzędu celnego do odesłania jej) i zażądaniem zwrotu pieniędzy. Nie jest to najładniejsze zachowanie, ale wychodzi ze mnie niezła cebula.
W związku z tym pytanko, czy takie operacje często mają miejsce oraz jak długo musiałbym czekać na ewentualny zwrot tych pieniędzy?
#aliexpress #xiaomi #redmi3
k.....t - Mirunie, zamówiłem sobie Xiaomi Redmi 3 za $150 jakiś czas temu od Goldwaya...

źródło: comment_5QYEvGMTi3lRgGbQpIv7wVlWj0oUDBnH.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
zastanawiam się nad olaniem paki (czyt. zmuszeniem urzędu celnego do odesłania jej) i zażądaniem zwrotu pieniędzy


@kazut: Bicz pls. Nawet nie pisz tu takich idiotyzmów.
  • Odpowiedz
Doobra, przekonaliście mnie. O możliwości zniszczenia paczki przez urząd celny słyszałem, ale spodziewałem się tego głównie w przypadku kosztownych przesyłek (w sensie samej operacji dostarczania).
Oczywiście zdaję sobie sprawę z niezbyt uprzejmego charakteru takiego kombinowania, dlatego po przemyśleniu myślę że poskromię cebulę. () Myślę że za tych pieniędzy ten telefon będzie jeszcze wart, głównie ze względu na pojemność baterii.
  • Odpowiedz
W związku z tym pytanko, czy takie operacje często mają miejsce oraz jak długo musiałbym czekać na ewentualny zwrot tych pieniędzy?


@kazut:

W najlepszym przypadku bedziesz w plecy koszty przesylki w obie strony i jakiejs prowizji sprzedawcy, w najgorszym, bedziesz w plecy kwote zakupu. Czyli nie bedziesz miec ani towaru ani kasy.

Ile trzeba bedzie czekac? Az przesylka wroci do nadawcy. Dopiero wtedy podejma jakakolwiek decyzje. Ali stanie za sprzedawca
  • Odpowiedz
@kazut: dostałem 2 tygodnie temu komputerek z ali za ok 300 usd. DHL Expressem szło, chinol napisał 20usd na paczce i przeszło. Też myślałem, że każdy dhl ląduje na cle ale jak widać nie każdy.
  • Odpowiedz
#xiaomi #redmi3

Też zamówiłem Redmi3 od Goldway, obyło się bez cała ;)
Przesyłka zwykła przez Holandię.

@kazut: Ciekawe jak oni dzielą te przesyłki do oclenia, wg trackingu moja paczka ciągle w WER Warszawa dotarła tam trochę później niż twoja - 31 stycznia, wieczorem
  • Odpowiedz