Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do mojego wpisu:

http://www.wykop.pl/wpis/16338359/czy-jest-tu-jakis-stolarz-najlepiej-z-poznania-cho/

zdecydowałem się samemu jednak spróbować to zrobić (płytę mi potną zgodnie z podanymi wymiarami). Wybrałem płytę wiórową 18mm grubości laminowaną i teraz pytanie najbardziej istotne w tym całym procesie. Jak najlepiej prostopadle połączyć dwie płyty. Kupiłem wkrętarkę, trochę wkrętów trochę kołków 6mm i pełno kątowników, którymi co prawda trochę popsuję estetykę wewnątrz ale łatwiej chyba będzie zachować kąt prosty. Musze jeszcze kupić wiertło pod kołki 6mm bo chyba to co mam do wiertarki do betonu tu nie będzie pasować. Za wszystkie rady będę bardzo wdzięczny :P


#stolarstwo
  • 1
@mardock: Przed skręcaniem najlepiej nawierć dziury na wkręty, to będzie mniejsze ryzyko, że kąt czy płyta się przestawi. Jak masz ściski, to ustaw od razu wszystkie 4 ścianki, wyrównaj wszystkie 4 wewnętrzne kąty i skręcaj. Jeśli płyta będzie równo pocięta, to nie będziesz miał problemu ze skręceniem tego wszystkiego.

Tu masz z resztą wszystko pokazane:
JTNC - @mardock: Przed skręcaniem najlepiej nawierć dziury na wkręty, to będzie mniej...