Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy #silownia #fitness
WITAM SPORTOWE ŚWIRY JEST 6 RANO...

a tak na serio to:

Nie mogę poprawnie wykonać martwego ciągu i martwego na prostych nogach bez podkładania podwyższenia pod sztangę (mam bardzo słabo rozciągnięte mięśnie dwugłowe). Około 3 tygodni temu zacząłem się rozciągać z tym filmikiem z fitness blender (https://www.youtube.com/watch?v=5oj9-4ZQes4) za każdym razem po ćwiczeniach.

Widzę delikatną poprawę, ale ciągle mi brakuje trochę, żeby zrobić poprawny martwy ciąg a o martwym na prostych już nie wspominam. Co mogę dorzucić w DNT? polećcie coś proszę :)

Przeszkadza mi to dość mocno, bo martwy ciąg przestałem przez to robić, bo plecy mi się zaokrąglały w fazie odkładaniu ciężaru i czasem mi to przeszkadza przy przysiadach jak chce zejść i mi dupa się podwija i plecy zaokrąglają.
  • 7
@CharlieSheen: to byłoby mocno nietypowe. Dwugłowy działa w siadzie przede wszystkim stabilizująco więc możesz czuć jak coś tam pracuje. sprawdź jak się czujesz w dolnej pozycji bez sztangi, tzn. kucnij sobie, nawet w domu przytrzymując się czegoś dla równowagi lub rób przed treningiem Goblet Squat. Jeżeli w takiej sytuacji jesteś w stanie zejść nisko z odpowiednio trzymanymi plecami, tzn. że stabilność jest problemem. Głębokie mięśnie brzucha i pośladki, to partie, w
@berti @rudy_bigos dzisiaj jak byłem na siłowni to przy okazji sprawdziłem i rzeczywiście berti miał rację :) - nie czuję dwugłowego, tylko raczej coś w okolicach pachwin i czwórogłowe blokują.

Zrobiłem na próbę 2-3 serie Goblet Squats i powiem, że później jakby łatwiej mi było zejść do pożądanych 90 stopni.

Na dupę robię Hip Thrusts, a co na głębokie mięśnie brzucha?
@CharlieSheen: o, czyli wiemy co działa. Aktywacja pośladków. Jak masz gumy na siłowni wyszukaj "lateral side step with band" z gumą na wysokości kolan i rób jako rozgrzewkę.

Na brzuch plank. Tylko taki prawidłowy na maksymalnym spięciu a nie taki z czekaniem aż się zmęczysz. Maks 30 sekund powinieneś wytrzymać