Wpis z mikrobloga

#alfaholicy #motoryzacja
Cześć mirki, zastanawiam się nad Brerą. Forum Alfaholików chętnie przejrzę, ale póki jeszcze zima i mi się nie śpieszy to pomyślałem, że zapytam i tutaj.

1 - jakie rozsądne minimum warto przygotować na sensowny egzemplarz? Chciałbym oczywiście coś mocnego i Q4 ale wiadomo, że to będą większe kwoty. Dlatego od ilu +\- można się zacząć rozglądać - 25k?

2 - w jaki silnik najlepiej celować a których unikać? o jts ogólnie słyszałem marne opinie (2.2 na pewno a 3.2 jak?) za to 2,4jtdm jest ok, ale miałem już 2,4jtd w 156 chciałbym coś innego spróbować, najlepiej jakąś benzynę
(przy okazji poniżej zdjęcie mojej byłej staruszki, nic wielce specjalnego, SP2 i prawie seria)
Pobierz romanowy - #alfaholicy #motoryzacja 
Cześć mirki, zastanawiam się nad Brerą. Forum A...
źródło: comment_iCe38ICrK2XywidH1iloFN72r5qjrFWh.jpg
  • 12
@romanowy: Szczerze znalezienie dobrego egzemplarza tego samochodu w Polsce graniczy z cudem. Sam szukałem ponad pół roku i w końcu się poddałem na razie. Poczekam jeszcze trochę, aż 1.75 TBi będzie trochę tańszy i wtedy będę znowu szukał jako drugiego samochód na weekend. Diesla nie chciałem, a reszta benzyn nie ma dobrych opinii. 3.2 pali jak smok, a 2.2 zawsze ryzyko że rozciągnie się łańcuch i 5 kafli w plecy.
@romanowy: Dla mnie to też miał być jedyny samochód, ale tak jak mówię musiałem zmienić plan. Po pół roku oglądania egzemplarzy 2.2 (3.2 odrzuciłem od razu) dotarło do mnie, ze chyba tylko 1.75 ma sens (wśród benzyn, bo diesle Alfa robi naprawde fajne, sam od 5 lat jeżdżę JTD). A obawiam się że za kilka lat jak wrócę do pomysłu to Brera ze swoją śmiechu wartą kanapą z tyłu to może
@romanowy: 3.2 nie polecam. Jedzie on na legendzie pancernego Busso, ale to jest już zupełnie inny silnik, który swoje problemy ma, a głównym są bardzo wysokie koszty eksploatacji. 2.2 jest zdecydowanie lepszym wyborem. A najlepiej poczekać chwilę i kupić sobie 1.75, bo to jest silnik bardzo wysokiej klasy, praktycznie bezawaryjny.
@romanowy: Po pierwsze - z 25k to można szukać dobrej 159, nie Brery. Na Brerę trzeba jeszcze z 10 dorzucić. Po drugie - albo 1.75 TBi albo 2.4 JTDm. Innego wyboru nie ma. Auto wygląda sportowo, ale jest ciężkie, więc żeby jakoś jechało potrzebuje tez mocy. O 3.2 już napisali wyżej, różnie to bywa z tym GM, czasem jeździ dobrze, czasem wyssie z Ciebie całą kasę. Dlatego TBi i JTDm to