Wpis z mikrobloga

Łączenie kilku metody jak np. filter().map() jest chyba nie mniej optymalnym rozwiązaniem, niż zrobienie tego za pomocą jednego przebiegu zwykłej pętli for, tak? Czy są jakieś inne zalety pierwszego rozwiązania?

Zagnieżdżanie obiektów. Tzn. mam obiekt, który posiada inne obiekty, tablice obiektów a te zaś też mogą mieć tablice obiektów. Przeszukiwanie takiego obiektu jest chyba czasochłonne i niezbyt efektywne. Czy nie lepiej skorzystać z płaskich struktur powiązanych jakimś id? Gdzie mamy większy zysk? W jednym przypadku mamy większe zużycie procesora a w drugim pamięci.

#js #javascript #programowanie
  • 6
  • Odpowiedz
@ufik78: W przypadku js ten argument akurat nie ma znaczenia, ale w językach obsługujących wiele wątków map i filter mogą być odpalone równolegle, jeśli transformacje / filtry nie mają efektów ubocznych.
  • Odpowiedz
@ufik78: Jeśli nie potrafisz tego sam przetestować na swoich danych to znaczy że masz ich za mało, to nie jest to prawdziwy problem i nie musisz się tym przejmować
  • Odpowiedz
  • 0
@plushy: na które pytanie to odpowiedź? Jeśli na drugie to, właśnie ostatnio miałem taki przypadek, że musiałem sporo "forować" i bardzo mi się to nie podobało.
  • Odpowiedz