Wpis z mikrobloga

#jakilinux #linux
Jaki linux na serwer stron, aby miał już w sobie wszystko co potrzebne, czyli instalujesz i jest gotowy do pracy i tylko się się go dokładnie konfiguruje pod siebie, bez bawienia się w ściąganie PHP, Apache, itp?
Brak mi czasu, aby bawić się w to od zera, jeśli być może ktoś już odwalił część roboty za mnie?
  • 5
@i_love_poland: Z tego co ja się orientuję to OpenSUSE nadal ma instalator w postaci obrazu DVD z którego wybierasz pakiety uszeregowane w kategoriach(możesz wybrać kategorię która wybierze popularne pakiety z kategorii).
Podobnie chyba jest z obrazami Debiana i często Debian jest używany na serwer.

Ubuntu server raczej będzie wymagał dociągania pakietów przez apt-get.

Może lepiej wcześniej poczytaj na temat tego co chcesz postawić i jak się zabrać za skonfigurowanie, a kwestie
apt-get


@sirpingus: Chciałem uniknąć w mozolne wpisywanie wszystkiego przez apt-get, a zrobić to szybko za jednym zamachem, potrzebne będzie Apache, PHP, MySQL, dobrze jakby miał jeszcze jakąś nakładkę z panelem admina przez php, gdzie można szybko konfigurować konta i wybierać konkretną wersje PHP zależnie od konta, bez bawienia się w robienie wszystkiego przez terminal od zera
@sirpingus: Chciałem to instalować z pendrive za pomocą narzędzi tworzących taki pendrive na zasadzie wybierz LInuxa z listy dostępnych 50ciu, gdzie automatycznie ściąga Linuxa i tworzy bootowalnego pendriva (duża oszczędność czasu), DVD to trochę przeżytek i jedyne jakie posiadam jeszcze to w laptopie (w serwerze z pewnością nie będzie DVD), ogólnie to nie chcę robić tego co już ktoś inny zrobił od zera, pewnie lepiej ode mnie
@i_love_poland: Nic nie stoi na przeszkodzie żeby taki np. LinuxLiveUSB czy UNetbootin z obrazu DVD zrobił bootowalnego pendraka. Pod linuxem zazwyczaj wystarczy wylądować obraz na pendraka i zainstalować syslinuxa(bootloader) na pendraka.
A mówię o obrazie DVD, bo ten na pokładzie powinien mieć pakiety których szukasz. Debian ma jeszcze obrazy do instalacji sieciowej, tyle że te chyba są instalatorami tekstowymi(ale jeżeli chcesz interfejs graficzny, to możesz zainstalować).