Wpis z mikrobloga

@L3stko: tzn bo ja mówie taki scenariusz telefon absolutnie nie pochodzi z polski sprawdzamy imei i nie jest jako kradzione z tego co czytam w necie wszystko zależy jaka wersja iOS jest na telefonie.. im starsza tym lepiej odblokować. a jak ma się sprawa z downgrade?
@wczoraj: przecież mowie otwarcie ,ze nie chce KRADZIONEGO. Bo to przypał jest trzeba by calą płytę główna przeszczepić a to r sie nie opłaca chyba ,ze telefon by tak zmasakrowany ze tylko płyta główna była by dobra ale wtedy na 100% była by uszkodzona.
@a-lexis: 1. To jest kradzież, po 2. telefon będzie na czarnej liście w kraju w którym został zgubiony, listy nie są międzynarodowe, przywłaszczenie w sumie tak samo jak kradzież w przypadku telefonu. Wyobraź sobie że ktoś znajduje Twój telefon, mimo że ma możliwość oddania go to wyjmuje kartę, pakuje w torbę i wywozi za granicę i uważasz że w tym przypadku będzie mógł go sprzedać jako nie kradziony? Samochód też tak
@nod37: mówisz z doświadczenia??
oficjalny cennik jest taki

iPhone 6 / 6 plus / 6s - 700 zl
iPhone 5s - 700 zł
iPhone 5 / 5c - 700 zl
iPady - 700 zł

szansa odblokowanie 90% + warunek telefon musi byc CLEAN
@a-lexis: co z doświadczenia bo nie wiem? Jaki cennik? Kradzionych urządzeń?
Blokadę iCloud zakłada użytkownik, jak ktoś mu telefon ukradnie to zdalnie go blokuje i wyświetla np. numer telefonu na nim albo coś. Blokada jest nie do zdjęcia bo jest po stronie serwera a nie po stronie urządzenia. Urządzenie z blokadą nie przejdzie nigdy aktywacji bez loginu i hasła do konta do którego telefon jest przypisany.
@a-lexis: oficjalny czyli gdzie go znalazłeś? MUSI BYĆ CLEAN. Ten serwis skontaktuje się z operatorem od którego iPhone był wydany i sprawdzi czy jest tam czysty u nich. Przykładowo iPhone jest z sieci Sprint USA to serwis kontaktuje się ze sprintem, sprawdzają czy telefon nie jest na czarnej liście w USA. Będzie na niej jeżeli: Ktoś go wziął w abo i nie płaci rachunków, został zgłoszony jako kradziony a często tak
@a-lexis: xDDDD ten ktoś kogoś od kogoś to niezły hakier, na serwery apple się włamuje to chyba już rakietą na księżyc uciekł. Ta usługa odblokowania go działa jak zapomniałeś hasła do swojego konta, wtedy możesz się z nimi skontaktować i być pewnym że go odblokują, równie dobrze możesz zadzwonić do Apple i też odblokują ale za darmo.
@Kacc: no rozumem myslałem ze wykopki cos kombinowały. pogrzebie jeszcze w sieci długo i kto wie moze kiedys zakupie jabłkofona . w końcu uzytkownicy bardzo sobie chwalą ajfonki nie bez powodu.
@a-lexis: androida to nie trzeba łamać bo to jest tak bezpieczne urządzenie że jak masz do niego dostęp a dane nie są szyfrowane to możesz sobie wyciągnąć z niego wszystko, to samo z laptoami, jak bios nie jest zablokowany to hasło do systemu możesz zmienić darmowymi narzędziami z internetów, jeżeli nie ma narzędzi to odpalasz linuxa z pyndrive, on ma #!$%@? na windowsowe uprawnienia i masz dostęp do całego dysku. Kopiujesz
@nod37: no to idąc tym tokiem rozumowania z ajfona po prostu musimy wywalić wpis odpowiedzialny za to aby się łączył z serwem prawda? bo jak imei blokowane to dupa to to wiem ze sie nie przeskoczy...